Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Aslanlar Suç Örgütü’ne Operasyonu

Giresun Cumhuriyet Başsavcılığı, “Suç İşlemek Amacıyla Silahlı Örgüt Kurma” suçu kapsamında yürütülen soruşturma hakkında kamuoyunu bilgilendirmek amacıyla bir basın açıklaması yaptı.

Giresun Cumhuriyet Başsavcılığı, "Suç

Açıklamada, Giresun İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlar Şube Müdürlüğü tarafından yürütülen operasyonun detaylarına yer verildi.

OPERASYONUN DETAYLARI

26 Haziran 2024 tarihinde gerçekleştirilen operasyon, Giresun il merkezi, İstanbul, Antalya ve Dereli ilçe merkezinde toplam 18 adreste eş zamanlı arama ve yakalama faaliyetlerini kapsadı. Operasyonun hedefinde, kamuoyunda “Aslanlar Suç Örgütü” olarak bilinen ve muhtelif zaman dilimlerinde Giresun ili ve ilçe merkezlerinde örgütsel faaliyet kapsamında silahlı eylemlerde bulunduğu değerlendirilen şüpheliler vardı.

ELE GEÇİRİLEN DELİLLER

Yapılan aramalar neticesinde; tabanca, senet ve çek gibi suç unsuru olduğu değerlendirilen deliller ile dijital materyaller ele geçirildi. Bu materyaller üzerinde incelemelerin devam ettiği belirtildi.

GÖZALTI VE TUTUKLAMA

Operasyon kapsamında biri örgüt kurucusu, biri örgüt yöneticisi olmak üzere toplam 15 şahsa adli işlemler yapıldı. Cezaevinde bulunan dört şahıs dışındaki 10 kişi hakkında gözaltı kararı verildi. Şüphelilerin kolluktaki işlemleri tamamlandıktan sonra, 28 Haziran 2024 tarihinde Cumhuriyet Başsavcılığına sevk edildiler. Alınan ifadelerin ardından tutuklama talebiyle Sulh Ceza Hakimliğine sevk edilen 10 şüpheli hakkında tutuklama kararı verildi ve Espiye Ceza İnfaz Kurumuna gönderildiler.

SORUŞTURMA DEVAM EDİYOR

Cumhuriyet Başsavcılığı, soruşturmanın halen devam ettiğini ve gerek görülmesi durumunda gelişmeler hakkında kamuoyuna ek bilgi verileceğini belirtti.