Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Zi̇gana Dağı Kayak Tesi̇si̇nde Güvenli̇ Kış Turi̇zmi̇ İçi̇n Jandarma Çalışmalarını Sürdürüyor

GÜMÜŞHANE İL JANDARMA KOMUTANLIĞI TARAFINDAN ZİGANA DAĞI VE KAYAK TESİSİNDE KIŞ TURİZMİ KAPSAMINDA YERLİ VE YABANCI TURİSTLERİN GÜVENLE TATİLLERİNİ SÜRDÜREBİLMELERİ İÇİN ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR.

GÜMÜŞHANE İL JANDARMA KOMUTANLIĞI

Gümüşhane İl Jandarma Komutanlığı tarafından Zigana Dağı ve Kayak Tesisi’nde kış turizmi kapsamında yerli ve yabancı turistlerin güvenle tatillerini sürdürebilmeleri için çalışmalar devam ediyor.

İl Jandarma Komutanlığı bağlı Jandarma Özel Asayiş Komutanlığı (JÖAK), Jandarma Arama Kurtarma (JAK) ekipleri Torul İlçe Jandarma Komutanlığı sorumluluk alanında bulunan Zigana Dağı ve Kayak Tesisi bölgesinde turistlerin güvenle tatillerini geçirebilmeleri için çalışmalarını sürdürüyor.

Yerli ve yabancı turistlerin yoğun ilgi gösterdiği bölgede 24 saat esasına göre emniyet ve asayişi sağlamak için çalışan ekipler, trafik düzeninin sağlanmasının yanı sıra, vatandaşlara karda ve siste kaybolma durumunda yapılması gerekenler, karda ve buzda yürüyüş teknikleri ile donma ve hipotermi durumlarıyla karşılaşılmaması için uygun kıyafet seçimi noktasında bilgilendirmede bulundu.

Öte yandan ekipler, kadına yönelik şiddetle mücadele kapsamında vatandaşlara bilgilendirme broşürü de dağıttı.