Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Yozgat Giresun Esnaf Çarşısında sona gelindi

Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat’taki

Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat’taki depremlerden etkilenen Hatay’ın Hassa ilçesindeki bölge esnafı için “Yozgat Giresun Esnaf Çarşısı” kurulumu devam ediyor.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun talimatları doğrultusunda, depremlerde ağır hasar alan ilçede hayatın olağan akışına dönmesine yönelik yapılan çalışmalar kapsamında, Giresun Valiliği ile Yozgat Valiliği iş birliğinde, Hatay’ın Hassa ilçesine 46 dükkândan oluşan Yozgat Giresun Esnaf Çarşısı inşaat çalışmaları, 26 Mart’ta başlatılmış, Giresunlu ve Yozgatlı yardımseverlerin katkılarıyla tedarik edilen malzemelerle kurulan merkeze de “Yozgat Giresun Esnaf Çarşısı” adı verilmişti.

Hassa’daki çalışmalar için koordinatör vali olarak görevlendirilen Yozgat Valisi Ziya Polat, kısa süre içerisinde tamamlanacak olan iş yerlerinin inşaat çalışmaları ile ilgili olarak “Yozgat ve Giresun Valiliğimiz Tarafından Hassa’da Depremden Etkilenen Esnaflarımızın Kullanımına Sunulacak Esnaf Çarşısında çalışmalar el birliğiyle devam ediyor” sözlerine yer verdi.

Vali Ünlü ise bu paylaşıma istinaden “İnşallah yakında esnafımız kepenk açacak. Teşekkürler Sayın Valim, Teşekkürler Giresun, Teşekkürler Yozgat” cümlelerini kullandı.

Çarşı bittiğinde ilçe halkının günlük ihtiyaçlarını gidermesinde öncelikli sektörlerden kura ile belirlenen 46 esnaf, yeni iş yerlerinde mesaiye başlayacak.

Giyim mağazasından berbere, kıraathaneden mobil telefon bayisine farklı alanlardan esnaf; kalıcı konut ve iş yerleri yapılana kadar burada hizmet verecek.