• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
    481,74
    %1,14
  • BIST

Yaralarımızı hep birlikte saracağız

Yaralarımızı hep birlikte saracağız

YARDIMLAR BOTANİK PARK’TA TOPLANIYOR

İzmir’in Seferihisar ilçesi açıklarında meydana gelen 6,6’lık deprem sonrası enkaz altında kalan vatandaşları kurtarma çalışmaları aralıksız sürdürülüyor. Can ve mal kayıplarının yaşandığı depremin ardından, Türkiye’nin dört bir yanından İzmir’e arama-kurtarma ve destek ekipleri ile yiyecek, giyecek ve barınma yardımı gönderiliyor. Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu’nun talimatıyla belediye ekipleri de, İzmir’e destek için harekete geçti. İzmir’e gönderilmek üzere yapılan yardımlar Botanik Park’ta toplanmaya başladı.

“YARALARIMIZI HEP BİRLİKTE SARACAĞIZ”

Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, “Dün bizler zora düştüğümüzde onlar yanımızdaydılar. İlimizde yaşanan sel afetinin yaralarını hep birlikte sarmıştık. Bugün ise sıra bizde, gün birlik günü, afetzedelerimizin özellikle kuru gıda ve yeni battaniye ihtiyaçları bulunmaktadır. Hemşehrilerimizin bu ihtiyaçları karşılamak için yapacak oldukları yardımları Giresun Botanik Park’a getirmeleri halinde toplanan yardımlar belediyemiz tarafından en kısa zamanda deprem bölgesine ulaştırılacaktır” açıklaması yaptı.

“ALLAH BİR DAHA BÖYLE ACILAR YAŞATMASIN”

İzmir’e bir kez daha geçmiş olsun dileklerini ileten Başkan Şenlikoğlu, bölgede cansiperane şekilde çalışan tüm ekiplere de kolaylıklar dileyerek, “Afetzedelerimizden her dakika müjdeli haberler bekliyoruz. Ülke olarak İzmirli kardeşlerimizin hep birlikte yaralarını sarıp,  yanlarında olmaya devam edeceğiz. Deprem nedeniyle hayatlarını kaybeden tüm vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, acılı ailelerine ve aziz milletimize sabırlar, yaralılarımıza da acil şifalar diliyorum. Allah bir daha böyle acılar yaşatmasın” ifadelerini kullandı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM