Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Vali Kar Mücadelesinde

Bu haberin fotoğrafı yok

Giresun Valisi Hasan Karahan, İl Özel İdaresi ekiplerince yapılan karla mücadele çalışmalarını yerinde izleyerek yetkililerden bilgi aldı.

Geçen hafta 6 Ocak Salı günü başlayan ve etkisini artırarak devam eden kar yağışı nedeniyle kapanan köy yolları İl Özel İdaresi karla mücadele ekiplerinin başarılı ve koordineli çalışmalarıyla teker teker açılıyor. Vali Hasan Karahan, hafta sonu  il merkezine bağlı köylerde İl Özel İdaresi karla mücadele ekipleri tarafından yapılan karla mücadele çalışmalarını yerinde izleyerek, hafta sonunu vatandaşların sorunlarını dinleyerek geçirdi. Vali Karahan, ilk olarak İl Merkezinde bulunan Ülper Asfalt ve Konkasör Şantiyesini ziyaret ederek, karla mücadele hakkında yetkililerden bilgi aldı.

Ardından; Merkez Lapa, Ergence, Kemaliye ve Camili Erimez grup yolunda İl Özel İdaresince yapılan karla mücadele ekip çalışmalarını yerinde inceleyen Vali Karahan, gittiği köylerde halkının sıkıntılarını dinleyerek sohbetlerde bulundu. Ayrıca bu köylerde yaşayan, yaşlı vatandaşların evlerini de ziyaret eden Vali Karahan, bir ihtiyaçları olup, olmadığını sorarak sıkıntılarını dinledi.

Vatandaşlar, Vali Karahan’a kar nedeniyle kapanan yolların kısa sürede açılarak mağduriyetlerinin giderildiği söylenerek memnuniyetleri dile getirilirken, yapılan şikayetlerin başında en büyük sorun olarak sık sık yaşanan elektrik kesintileri olduğunu söylendi. Vali Karahan’da olumsuz hava şartları ve kar yağışı nedeniyle kapanan yolların açılması için il genelinde 63 ekibin sürekli karla mücadele çalışması yaparak yolların ulaşıma açılmasına çalışıldığını, bugün itibariyle il genelinde İl Özel İdaresi yol ağında bulunan 550 köy yolundan 374 tanesinin ulaşıma açıldığını 176 köy yolunda ise karla mücadelenin devam ettiğini, il genelinde yaşanan elektrik kesintileri ile ilgili aksaklıkların giderilmesi için de ildeki yetkili mercilere bu sorunların biran önce giderilmesi için gerekli talimatın verileceğini söyledi. Vali Karahan’ın inceleme ve ziyaretleri sırasında; İl Özel İdaresi Yol Ulaşım Hizmetleri Müdürü Barbaros Demirkaya ve Ülper Asfalt ve Konkasör Şantiyesi Şefi Ahmet Okay da hazır bulundu.