Tirebolu’da gençlere ücretsiz kurs

Tirebolu’da gençlere ücretsiz kurs

Tirebolu Gençlik Merkezi bünyesinde Üniversite sınavlarına hazırlanan gençlere yönelik olarak ücretsiz Destekleme ve Yetiştirme Kursu açıldı.

Tirebolu Gençlik Merkezinde haftanın 5 günü gerçekleştirilen eğitimlerde Matematik, Türkçe, Fen Bilimleri ve Sosyal Bilimleri gibi dersleri verilirken, Ücretsiz Üniversite Hazırlık Kurslarına 3 sınıfta 62 kişi katılıyor.

Tirebolu Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından eğitmenlerin sağlandığını ifade eden Gençlik Merkezi Müdürü Gökhan Özarslan, “Gençlerimiz lise son sınıfta okurken yeteri kadar sınavlara hazırlanamadılar, istedikleri bölümlere yerleşemediler veya mezun öğrenci konumuna düştüler. Üniversite sınavlarının kazanamayan veya istedikleri bölümlere giremeyen gençlerimize Üniversite Sınavlarına Hazırlık Kursları ile onlara destek oluyoruz” dedi.

Gökhan Özarslan, “Gençlik Merkezi olarak her daim gençlerimizin yanında olacağız. Gençlerimizin ücretsiz Destekleme ve Yetiştirme Kurslarından yararlanmaları için tüm imkânlarımızı onlara sunuyoruz” şeklinde devam etti.

Tirebolu Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ömer Hamzaoğlu ise Gençlik Merkezinin açılmasıyla gençlerimizle ilgili hayallerimizi gerçekleştiriyoruz. Gençlerimiz hem üniversite sınavlarına ücretsiz hazırlanıyorlar hem de Gençlik Merkezi imkânlarından yararlanıyorlar. Gençlik Merkezinin Tirebolu’ya kazandırılmasında emeği geçenlere teşekkür ederiz” şeklinde konuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM