Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Sivas’ın yaban hayatı, belgeselleri aratmadı

Sivas’ta yaban hayatı fotoğrafçısı Mustafa Aslan tarafından bir aylık bir süreçte kayıt altına alınan yaban hayatı belgeselleri aratmadı.

Sivas’ta yaban hayatı fotoğrafçısı

Sivas’ta yaşayan ve çektiği yaban hayatı fotoğraflarıyla adından sıkça söz ettiren Mustafa Aslan, arkadaşı Ahmet Bayat ile birlikte foto kapan çalışması yaptı. Kentte bulunan bir dağa giden Arslan ve Bayat alan taraması yaptıktan sonra foto kapanı yerleştirdi. Daha sonra bir aylık beklemeye geçen ekip, foto kapanı incelediğinde kaydedilen görüntüler ile mest oldu. Ormanın hayaleti vaşak, kınalı keklik ve yaban keçileri foto kapana yansıdı. Adeta belgeselleri aratamayan görüntüler izleyenleri mest etti.

“1 ay bekledik”

Yaban hayatı Fotoğrafçısı Mustafa Aslan, bu görüntüleri alabilmek için bir ay beklediklerini ifade ederek, “ Arkadaşım Ahmet Bayat ile birlikte Sivas’ta bin 780 metre yüksekliğindeki bir dağda foto kapan çalışması yaptık. Bu çalışma bir ay sürdü. Öncelikle gidip bölgedeki patikaları taradık. Foto kapanları nereye kuracağımızı keşfettik. Daha sonra bu foto kapanları bırakıp 1 ay bekledik. Bir aylık bekleme süresi boyunca foto kapanın önünden yaban keçileri, kınalı keklik ve vaşak geçmiş. Bunlar bizim için oldukça değerli kayıtlar oldu. Güzel görüntüler çıkınca oldukça mutlu olduk. Kınalı keklikler gruplar halinde karın üzerinde kayıyorlardı. Bu oldukça hoş bir görüntü ortaya çıkardı. Keçilerde dik kayalıklardan aşağı beslenmek için iniyorlardı” dedi.