Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Si̇vas Kara Hasret Kaldı, Az Da Olsa Yağan Kar Güzel Görüntüler Oluşturdu

SİVAS’TA KIŞ AYLARININ GELMESİNE RAĞMEN ŞEHİR KAR YAĞIŞINA HASRET KALMIŞTI, BUGÜN SABAH SAATLERİNE KISA SÜRELİ ETKİSİNİ GÖSTEREN KAR YAĞIŞI VATANDAŞLARIN YÜZÜNÜ GÜLDÜRMEDİ.

SİVAS’TA KIŞ AYLARININ GELMESİNE

Sivas’ta sabah saatlerinde kısa süreli etkili olan kar yağışı tarihi kent meydanında güzel görüntüler oluşturdu.

Sivas, adeta kar yağışına hasret kaldı. Ocak ayının ortasında olunmasına rağmen istenilen kar yağışı yüzünü göstermedi. Bu sabah saatlerinde kısa süreliğine etkili olan kar yağışı vatandaşları umutlandırsa da ilerleyen saatlerde etkisini kaybetti. Drone ile havadan görüntülenen tarihi kent meydanı kar yağışı ile birlikte güzel görüntüler oluşturdu. Vatandaşlar eski karların yağmadığını ifade ederek yazın su sıkıntısı yaşanmasından endişelendiklerini söyledi.

“Kısa süreli yağdı ama eskisi kadar yağış olmuyor”

Kar yağışının çok geç kaldığını belirten Murat Kara, “Allah’ın işine karışılmaz ama kar yağışı çok geç kaldı. Kısa süreli yağdı ama eskisi kadar yağış olmuyor. Yaz dönemi de böyle kurak geçer, büyük bir susuzluk bizi bekliyor. Eskiyi çok özledik, eskiden kar yağdığında belimize kadar birikirdi. Şimdi kar yağışını göremiyoruz. Eskiden Kongre müzesinin bahçesinde kardan heykeller yapılırdı. O günler çok güzeldi, özledik” şeklinde konuştu.

“Sabah yağdı ama etkisi kısa sürdü”

Günümüzde yağan karın geçmişte yağan kara göre az olduğunu belirten İsmet Aslan, “Kar yağışına hasret kaldık, sabah yağdı ama etkisi kısa sürdü. Bundan 15 yıl önce kar yağdığında kar kalınlığı bir metreyi geçiyordu. Şuan birçok kişi bunu dert etmiyor. İlerleyen zamanlarda bunun daha kötülerini göreceğimizi düşünüyorum” dedi.