Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Organize Sanayi Bölgeleri yatırım gündeminde

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Sanayi Bölgeleri Genel Müdürü Abdurrahman Aydın ve Yönetim Hizmetleri Genel Müdürü Erol Ökten, Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu’nu ziyaret etti.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı

DOKAP Başkanı Hakan Gültekin’in de hazır bulunduğu ziyarette Giresun’da kuruluş işlemleri tamamlanan, kamulaştırma ve altyapı yatırım süreçleri beklenen 3. ve 4. Organize Sanayi Bölgeleri gündeme geldi.

Giresun kapsamında yürütülmekte olan projeler hakkında bilgi alışverişinin yapıldığı ziyarette Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu, “Görele Çavuşlu Bölgesi Organize Sanayi Bölgesi ile Espiye-Tirebolu Organize Sanayi Bölgelerinin kamulaştırma ve altyapı projelerinin 2024 yılı içinde yatırım programına alınmasını bekliyoruz. Bu bölgelere ciddi sanayici talebinin olduğunu görüyor ve bölgenin kalkınması için stratejik yatırımların hayata geçmesini arzuluyoruz. Ayrıca fizibilite çalışmaları tamamlanan ve şu an bakanlık gündeminde olan Şebinkarahisar-Alucra-Çamoluk bölgelerini kapsayacak 5. Organize Sanayi Bölgesi’nin de Kelkit Havzası potansiyelini harekete geçireceğini geçtiğimiz ay İstanbul’da bölge sanayicileri ile yaptığımız toplantılarda görmüş bulunmaktayız. Giresun Ticaret ve Sanayi Odası olarak yörenin kalkınması için kaçınılmaz yatırım akslarından OSB olduğunun daha net ortaya çıktığı günümüzde, bu potansiyelin dikkate alınarak sürecin hızlandırılmasını talep ediyoruz” dedi.

Toplantıda KOSGEB Giresun İl Müdürü Yasin Sefer ile DOKA Giresun İl Koordinatörü Murat Aladağ’da yer aldı.