Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Orduda Gazzeye Yardım Seferberli̇ği̇

ORDU’NUN AYBASTI İLÇESİNDE HALK EĞİTİM MERKEZİ’NDE KURSİYER KADINLAR GAZZELİ ÇOCUKLAR İÇİN YORGAN VE KIYAFET DİKİYOR. YARDIM MALZEMELERİ ŞUBAT AYINDA SALDIRI ALTINDAKİ FİLİSTİNLİLERE ULAŞTIRILACAK.

ORDU’NUN AYBASTI İLÇESİNDE HALK

Ordu’nun Aybastı ilçesinde Halk Eğitim Merkezi’nde kursiyer kadınlar Gazzeli çocuklar için yorgan ve kıyafet dikiyor. Yardım malzemeleri şubat ayında saldırı altındaki Filistinlilere ulaştırılacak.

Aybastı ilçesinde dikiş makinelerinin başına geçen kadınlar, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde Halk Eğitim Merkezi’nde açılan kurslarda Filistin halkına destek için üretim yapıyor.

Aybastı İlçe Milli Eğitim Müdürü Hasan Acu, kursiyerlerin tamamının gönüllülerden oluştuğunu belirterek, “’Bu atölyede sabah 9’dan akşam 3 ve 4’e kadar gönüllü kursiyerlerimiz tarafından Gazzeli çocuklarımız için eşofman ve pijama dikiliyor. Bir nebze de yorgan dikimi gerçekleşiyor” dedi.

Aybastı Belediye Başkanı Beytullah Geçtan, “’Biz de Aybastı Belediyesi olarak ip, kumaş gibi malzeme desteğinde bulunuyoruz” diye konuştu.

Dayanışmanın en güzel örneklerinden birini sergileyen kursiyer kadınlar ise düşüncelerini şöyle özetledi:

“Aybastılı bayanlar olarak Gazzeli çocuklar için pijama, üst ve diğer şeyleri dikmeye çalışıyoruz. İnşallah bir nebze olsun onları ısıtır ama önemli olan onların yani yüreklerinin ısınması. O da bizi mutlu eder.”

Bugüne kadar 500’ü aşkın pijama ve yorgan üreten ve 5 bin sayısına ulaşmak için yoğun çaba gösteren Aybastılı gönüllü kursiyerlerin ürettikleri tüm malzemeler Şubat ayında Gazze’ye gönderilecek.