Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Kripto Para Platformu: Ticaret için Ne Bilmem Lazım?

Büyük ölçekli savaş, yaklaşan

Büyük ölçekli savaş, yaklaşan ekonomik kriz ve artan enflasyon ortamında, birçok insan para güvenliğini nasıl sağlayacağını ve hangi varlıkların satın alınması gerektiğini merak etmektedir.

Ukrayna’daki savaş, kripto işlemlerinde bir artışa neden oldu. Gerçek şu ki, Ukraynalıları desteklemek için bağışlar söz konusu olduğunda da insanların geleneksel bankalar aracılığıyla para göndermesi zor, çünkü bu yöntemler yavaş çalışır ve yüksek ücretler talep eder.

Bu durumda kripto para işlem saatleri ve zaman özellikle mühimdir, çünkü her geçen günün bir başkasının daha hayatını kaybettiği anlamına gelir. Bu nedenle, sadece Ukrayna’nın değil, diğer ülkelerin de kripto borsa toplulukları büyümüştür, insanlar da hızlı ve ucuz para transferleri için kriptoyu kullanmaya başlamıştır. Ve gerçekten de işe yaramıştır. Savaşın üç aylık sürecinde, Ukrayna’ya yapılan toplam kripto bağışları 100 milyon doları aşmıştır. Bu nedenle, savaş ve kriz, kripto para birimlerinin benimsenmesini ve işlemlerin sayısının artmasını tetiklemiştir.

Kripto parayı kullanmanın birkaç yolu vardır:

  • Büyük piyasa değerine sahip varlıkları satın alarak uzun vadeli olarak elde tutabilirsiniz.
  • Kripto paraları stake ederek pasif gelir elde edebilirsiniz.
  • Kripto paraları bir kripto para ticaret platformu kullanarak alıp satabilirsiniz.

Alım satım, dijital varlıkları kripto para kuru farklarından yararlanarak alıp satmayı içerir. Bu, kısa vadeli kâr elde etmek için fiyat dalgalanmalarını kullanma anlamına gelir.

Kripto Para Ticareti Nasıl Yapılır?

Kripto para ticareti için bazı popüler yöntemler bulunmaktadır:

  • Günlük alım satım (Bir tüccar, piyasadaki pozisyonuna aynı gün içinde girer ve çıkar)
  • Scalping (Kripto para kuru dalgalanmalarından birkaç dakikadan 15 dakikaya kadar faydalanma)
  • Swing (İşlemler birkaç haftaya kadar sürebilir)
  • Pozisyon Ticareti (Birkaç haftadan birkaç aya kadar sürebilir)
  • Arbitraj (Birden fazla platformu aynı anda kullanma)

Yeni başlayan tüccarlar, bazı kripto borsalarının sunduğu demo ticaret seçeneklerinden faydalanabilirler. Örneğin, kripto para alım satım uygulaması olan Coinbase ve WhiteBIT, kullanıcılara kendi fonlarını riske atmadan pratik yapabilecekleri demo hesaplar sağlar. Bu, kullanıcıların ticaret araçlarının nasıl çalıştığını anlamalarına ve kendilerine en uygun stratejiyi seçmelerine yardımcı olur. Özellikle WhiteBIT, uzman kadrosuyla Türkiye kripto para alım satım işlemlerinde Türkçe olarak yardımcı olmaktadır.