Kar Festivali düzenlendi

Kar Festivali düzenlendi

Giresun’da 2015 turizm yılı ilan edilmesiyle yaylalar kış festivalleriyle renklendi. Giresun’da Paşakonağı yaylasından sonra Kulakkaya yaylasında da “Kar Festivali” düzenlendi.

Renkli görüntülerin yaşandığı Kar Festivali Vali Hasan Karahan’ın festival ateşini yakmasıyla başladı. Festivalde karlı parkurda Off Road gösterileri izleyenleri heyecanlandırırken, vatandaşların da kızakla kaymaları renkli görüntüler oluşturdu. Soğuk havada üşüyenler ise kemençe eşliğinde kar üzerinde horon oynayarak ısındı.

Festivalde konuşan Vali Hasan Karahan, Kar Festivali’nin beklediklerinden büyük ilgi gördüğünü belirterek, Giresun yaylalarının artık yazın değil, kışın da turizme kazandırılacağını söyledi.

Vali Karahan, “Bu festivali organize etme fikri geldiğinde “acaba katılım olur mu?” diye tereddüt ettik. Ancak bugün burada gördüğüm manzaradan sonra ne kadar doğru bir iş yaptığımızı görmek bizleri fazlasıyla memnun etti. Paşakonağı’nda birincisini, Kulakkaya’da ikincisini yaptık, finali Kümbet’te yapacağız” dedi.

Düzenlenen festivale Giresun Milletvekilleri Mehmet Geldi, Adem Tatlı ve Erzurum Milletvekili Sadettin Aydın’ın yanı sıra daire amirleri ve yöre halkı katıldı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM