Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

İlk Zi̇yareti̇ni̇ Şehi̇t Ai̇leleri̇ne Yaptı

ADAYLIĞI KESİNLEŞEN AK PARTİ SİVAS BELEDİYE BAŞKANI HİLMİ BİLGİN, İLK ZİYARETİNİ SİVAS ŞEHİTLER AİLELERİ VE GAZİLER DERNEĞİ’NE YAPTI.

ADAYLIĞI KESİNLEŞEN AK PARTİ

Adaylığı kesinleşen AK Parti Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, ilk ziyaretini Sivas Şehitler Aileleri ve Gaziler Derneği’ne yaptı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından adaylığı duyurulan Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, adaylığının resmiyet kazanmasının ardından ilk ziyaretini Sivas Şehitler Aileleri ve Gaziler Derneği’ne yaptı. Burada dernek bakanı Fatih Deveci, şehit yakınları ve gazilerle bir araya gelen Bilgin, sohbet ederek görüş ve talepleri dinledi.

Bilgin yaptığı konuşmada, “Bu coğrafy,a bu topraklar 1071 yılında Sultan Alparslan’ın ‘size öyle bir vatan aldım ki ebediyen Türk-İslam yurdu olacaktır’ sözü ile bize vatan oldu. Bu toprakları vatan yapanda o günden bu güne kadar bu topraklar için, bayrağımız için, değerlerimiz için, dinimiz için toprağa düşen şehitlerimizdir. Rabbim bizi şehitlerimizin şefaatine nail eylesin. Doğduk, öleceğiz, en güzel ölümde Allah yolunda, bu yolda şehit olarak ölmektir. Sizler bize şehitlerimizin emanetlerisiniz. Bizlerde sizin birer evladınız. Sizler bizim baş tacımızsınız. Sayın Cumhurbaşkanımız da 3 Kasım 2001 yılından bu yana attığı her adımında şehitlik mertebesini yüceltecek, onların emanetine sahip çıkacak, sizlerle bir ve beraber olacak, sizlerin hayır duasını alacak hizmetler yaptı, yapmaya da devam ediyor.” dedi.