Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

İhtiyaç sahiplerine sıcak yemek

Giresun Belediyesi Aşevi, sıcak yemek ihtiyacını karşılamada güçlük çeken vatandaşların sofralarına destek olmak adına çalışmalarını sürdürüyor.

Giresun Belediyesi Aşevi, sıcak

Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu’nun öncülüğüyle hayata geçirilen sosyal belediyecilik örneği olan Aşevi, sıcak yemek ihtiyacını karşılayamayacak durumda olan ihtiyaç sahibi, yaşlı, engelli ve çeşitli nedenlerle yemeğini yapamayan vatandaşların sofralarına destek olmak adına çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyor.

Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren Aşevi, deneyimli personellerden oluşan ekibiyle birlikte vatandaşlara hijyenik ve kaliteli yemek hizmeti sunuyor. Aşevi’nin faaliyete geçtiği 9 aylık süreç içerisinde 30 bin 20 öğün yemek dağıtımı yapıldığı bildirildi.

Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu ise şehrimize aşevi kazandırmanın mutluluğu ve huzurunu yaşadıklarını söyledi.

Başkan Şenlikoğlu: “Şehrimizde hiç kimse aç yatmasın, hiç kimse sahipsiz kalmasın istiyoruz. Aşevi projemizle birlikte ihtiyaç sahibi yaşlılarımız, engellilerimiz, yemek yapamayacak durumda olan, fiziki olarak yetersiz insanlarımızın evlerine kadar sıcak yemeklerini ulaştırıyoruz. Belediyemizin imkanlarıyla beraber insanlarımızın aç yatmaması, sıcak yemeğe ulaşması için gayretlerimiz artarak devam edecek. Bu yürüyüşümüz inşallah hayırsever vatandaşlarımızın bağışlarıyla daha da büyüyecek. Bu aşevi Giresun’umuzundur” diye konuştu.