Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Doğankent Kaymakamı Uğur Köroğlu köy yollarında

Bu haberin fotoğrafı yok

Doğankent Kaymakamı Uğur Köroğlu, hafta içi etkili olan kar yağışı nedeniyle kapanan köy yolarındaki karla mücadele çalışmalarını yerinde inceledi.

Kaymakam Köroğlu, ilçede etkili olan ve yüksek kesimlerde 1-1,5 metreye ulaşan kar kalınlığı karşısında Köylere Hizmet Götürme Birliği (KHGB) çalışanlarını teyakkuza geçirerek kısa sürede yolların ulaşıma açılmasını sağladı. İlçenin Çatak Köyü ana yolu karayolları ağında olmasına rağmen, karayollarının etkisiz kalması üzerine bu köydeki yolların açılması için yapılan karla mücadele çalışmalarını Kaymakamlık imkanları ile gerçekleştiren Kaymakam Köroğlu, ilçenin 8 köyünde olumsuz hava şartlarına rağmen yolların kısa sürede açılmasını sağlayarak büyük bir başarı örneği sergiledi.

Çalışmalara bizzat nezaret eden Kaymakam Köroğlu, gittiği köylerde vatandaşların sorunlarını dinleyerek acil ihtiyaçların karşılanması için yetkililerden gerekli tedbirlerin alınmasını istedi.

Hafta sonu da çalışmalarına ara vermeden devam eden Doğankent KHGB karla mücadele ekibi, KHGB Müdürü Murat Dede nezaretinde kısa sürede tek iş makinasıyla 6 köy yolunun tamamen, Doymuş Köyü yolunun da kısmen açılmasını sağladı. İlçede 1-2 km yol ağı olan Yeniköy Köyünün yolunun da hafta sonu açılarak, ilçede yeni haftaya kapalı köy yolu bulunmadan girilmesi planlanıyor.

Kaymakam Köroğlu’nun incelemeleri sırasında Doğankent KHGB Müdürü Murat Dede ve Doğankent Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Süleyman Öztürk de hazır bulundu.

Doğankentli vatandaşlar karla mücadele çalışmalarından duydukları memnuniyeti bizzat Kaymakam Köroğlu ve ekibine iletirken birçok Doğankent’linin de sosyal medya üzerinden memnuniyetlerini belirttiği görüldü.