Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Çepni Köyü’nün tanıtım belgeseli yapıldı

Bu haberin fotoğrafı yok

Espiye Çepni Köyü’nün Tanıtım Belgeseli Yapıldı. Çepni Köyü Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Basın sözcüsü Malik Kaya, TV EM ekibi ile gerçekleştirilen tanıtım belgeseliyle ilgili şu açıklamalarda bulundu: “Derneğimiz Yönetim Kurulu başarılı bir çalışmaya imza attı.

Ulusal platforma dijital yayın yapan başarılı TV kanalı TV EM TV ve derneğimiz iş birliğinde köyümüzün ekonomik kültürel ve sosyal yaşantılarını konu olan bir çekim çalışması yapıldı. Tecrübeli personelleri ile çekim yapan TV kanalı köyümüzün en yaşlı insanları ile geçmişi yad ettiler. Röportaj yaptılar, Giresun’un ve köyümüzün kendine has lehçeleri ile türküler söylediler, şiirler okudular, yöresel oyunlar oynadılar ve gençlerimize nasihatte bulundular.

Yöresel ve köyümüze has lezzetli yemek çeşitlerinin tanıtımının ve tadımının yanında meşhur orman demliği ile çay servisi yapıldı. Kısacası köyümüzün sıcak insanları misafirperverliklerini yine sergilediler. İnsanlarımız gurbette yaşayan çocuklarına torunlarına yakınlarına eşlerine dostlarına selam gönderdiler, mutlu oldular. Söz konusu belgesel etkinliğine, Araştırmacı-Yazar Mevlüt Kaya’ da katılarak köyün tarihi altyapısını anlattı.

Köyün Muhtarı Mehmet Güç ve dernek başkanı Muzaffer Güç’ de belgesel etkinlik ekibini en güzel şekilde ağırladılar. Dünyanın ve bölgemizin en kaliteli meşhur Giresun fındığı tanıtıldı. Yöremize ait ip dokuma, sepet örme, çorap örme, değirmenler, arıcılık faaliyetleri, saçta yufka pişirme, bahçe atlama, köstüre de amarat bileme, makine ile tarla sürme, halı dokuma gibi birçok çalışmaların TV ekiplerince çekimi yapıldı.

Tüm dünyaya özellikle de gurbetçilerimizin doğup büyüdükleri özlemini çektikleri ana kucağı baba ocağı toprakların kokusunu bu şekilde bir nebze de olsa giderilmesi için yapılan bu çalışma önümüzdeki günlerde yayına girmeden önce halkımız bilgilendirilecektir. Derneğimiz bu tür faaliyet ve etkinliklerini her zaman yapmaya devam edecektir.”