Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Bakın O Proje Giresun’un Hangi İlçesine Yapılıyor?

Giresun’un Dereli İlçesi, Kümbet-Uzundere Köyü’nde uzun süre önce programa alınan DSİ 22. Bölge Müdürlüğü tarafından yapılması planlanan “Giresun- Dereli Aksu Vadisi Taşkın ve Rusubat Kontrolü (Kümbet Sel Kapanı) Kümbet Göleti” projesinde yapım süreci başladı.

Giresun’un Dereli İlçesi, Kümbet-Uzundere

AK Parti Giresun Milletvekili Ali Temür konuya ilişkin yaptığı açıklamada; “Yatırım Programa alınmasına vesile olduğumuz bu projeyi hayata geçirme aşamasına geldik. Sel Kapanı Projemiz yaklaşık 256.280 metre kare alana sahip, su derinliği 25-30 metre, gölet seti yüksekliği 36,60 metre yüksekliğinde sahip büyük donanımlı bir projedir.

Baraj Projemiz kümbet yaylamıza ve bölgemize önemli bir turizm katkısı sağlayacaktır. Balıkçılık, su sporları, sandal gezileri, su bisikleti, aile çay bahçeleri ve piknik alanları gibi faaliyetlerin yer aldığı bu proje bölgenin turizm değerine değer katacaktır.

Yapılacak bu projenin her aşamasının takipçisi olacağız. Şimdiden Kümbet Barajı projesinin ilimize, bölgemize ve tüm hemşerilerimize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.