Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Ali̇ Topaloğlu Gülle Atmada Dünya Rekoru Kırdı

CANİK BELEDİYESPOR KULÜBÜ’NÜN MİLLİ SPORCUSU ALİ TOPALOĞLU, DİSK ATMA BRANŞINDA İSE ELDE ETTİĞİ 25.64 METRELİK DERECESİYLE TÜRKİYE REKORU KIRDI.

CANİK BELEDİYESPOR KULÜBÜ’NÜN MİLLİ

Canik Belediyespor Kulübü’nün milli sporcusu Ali Topaloğlu, gülle atma branşında elde ettiği 11.13 metrelik derecesiyle dünya rekoru kırdı.

Samsun’un Canik Belediyespor Kulübü milli sporcusu Ali Topaloğlu, yeni bir rekora imza atarak dünya rekoru kırdı. Ankara’da düzenlenen Özel Sporcular Atletizm Atmalar Türkiye Şampiyonası’nda gülle atma ve disk atma branşında Türkiye Şampiyonu olan Canik Belediyespor Kulübü milli sporcusu Ali Topaloğlu, altın madalyaların sahibi oldu. Gülle Atma branşında Dünya ve Avrupa şampiyonalarındaki kendisine ait olan 10.49 metre derecesindeki rekorunu 11.13 metreye taşıyarak imza attığı dünya rekoruyla Türkiye şampiyonu olan Canikli milli sporcu Ali Topaloğlu, aynı şampiyonada disk atma branşında ise elde ettiği 25.64 metrelik derecesiyle Türkiye rekoru kırdı.

Canik Belediyespor Kulübü milli sporcusu Ali Topaloğlu’nu başarılarından dolayı tebrik eden Başkan İbrahim Sandıkçı, “Canik Belediyespor Kulübü milli sporcumuz Ali Topaloğlu kariyerine yeni başarılar ekleyerek bizleri gururlandırmaya devam ediyor. Rekorlar kırarak bir kez daha Türkiye Şampiyonu olan Canik Belediyespor Kulübü milli sporcumuz Ali Topaloğlu’nu yürekten kutluyorum. Sporcularımızın yetişmesinde ve başarılarında katkı bulunan ailelerine, Özel Sporcular Milli Takım Antrenörümüz Şükran Ergün’e ve emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum” dedi..