Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

2023 yılında Giresun için 5 milyar lira harcandı

2024 Yılı I. İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı, yatırımcı ve katılımcı kurum-kuruluş yöneticilerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

2024 Yılı I. İl

Giresun Valiliği Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıya; Vali Mehmet Fatih Serdengeçti, Giresun Milletvekili Prof. Dr. Nazım Elmas, vali yardımcıları, kaymakamlar, belediye başkanları, yatırımcı kuruluşların bölge müdürleri, yatırımcı ve katılımcı kurum-kuruluşların en üst düzey yöneticileri katıldı.

Protokol konuşmalarının ardından toplantıda ilk olarak 2023 yılı IV. İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı değerlendirildi.

İkinci gündem maddesi olarak, Giresun’da gerçekleşen ve gerçekleşmesi planlanan yatırımların ve sosyo-ekonomik gelişmelerin izlenmesi ve hem yerel hem de bölgesel kalkınma bakımından nasıl koordine edileceği tartışıldı.

Toplantıda üçüncü olarak, izleme ve koordinasyon çalışmaları ele alındı

Gündem maddelerinin sonunda, her katılımcının görüş ve önerileri dinlendi.

2024 YATIRIM PROGRAMINDA 261 ADET PROJE MEVCUT

Giresun’da 2024 yatırım yılının birinci toplantısı itibarıyla 20 yatırımcı kuruluşun programında 261 adet proje mevcut olduğunu açıklayan Vali Serdengeçti, “Bu projelerden 99 adedi bitirilmiş, 126 adedi ise devam etmektedir. 26 adet proje ihale aşamasında olup 10 adet projeye ise çeşitli nedenlerle başlanılamamıştır” ifadelerine yer verdi.

2023 YILINDA 5 MİLYAR 214 MİLYON TL HARCANDI

Yatırımların ağırlıklı olarak; tarım, ulaştırma, enerji, eğitim, ormancılık, sağlık ve kadastro sektörlerinde yoğunlaştığına vurgu yapan Vali Serdengeçti, programdaki 249 projenin dağılımı hakkında verdiği bilgide “Bu projelerin; 111 adedi tarım, 34 adedi ulaştırma, 30 adedi enerji, 14 adedi eğitim, 10 adedi ormancılık, 9 adedi sağlık, 1 adedi kadastro ve 52 adedi de diğer kamu hizmetleri sektörlerine aittir. İlimiz genelinde 2024 yatırım yılının birinci toplantısı itibarıyla 2023 yılına ait 5 milyar 319 milyon 312 bin 676 TL ödeneğin 5 milyar 214 milyon 881 bin 227 TL’si harcanmıştır” ifadelerini kullandı.

Toplantı, yatırımcı kurum ve kuruluşların, 2023 yılı içinde Giresun ilinde gerçekleştirdiği yatırımlar ile devam eden veya planlanan çalışmalarla ilgili sunumlarıyla devam etti. Akabinde katılımcı kurum ve kuruluşların talepleri ve önerileri değerlendirilerek, koordinasyon gerektiren konuların görüşülmesiyle sona erdi.