Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

14. Giresun Günleri başladı

İstanbul’da kurulu bulunan Giresun

İstanbul’da kurulu bulunan Giresun Federasyonu tarafından düzenlenen 14. Giresun Günleri başladı. 18–21 Kasım tarihlerinde Yenikapı etkinlik alanında gerçekleşecek olan Giresun Günleri’nin teması müzik olarak belirlendi.

Giresun Tanıtım Günlerinde bir ana tema belirlenmiş ve bu temaya uygun içerikler oluşturulmuştu. 10. Giresun Günleri’nin ana teması Giresun tarihi ve milli mücadelede rolü olarak belirlenmişti. 11. Giresun Günleri edebiyat temasıyla 12. Giresun Günleri ise Giresun mutfağı ana temasıyla yapılmıştı. 13. Giresun Günleri ise Giresun Kalite Tanıtım Günleri sloganı ve fındık ana temasıyla gerçekleşmişti. 14. Giresun Günleri’nde ise ana tema olan müzik ile ilgili de bir dizi içerik planlandı. Bu kapsamda oluşturulan ve kemençe, davul, zurna ile bağlama figürlerinin yer aldığı tema logosu, afişlere ve davetiyelere konuldu.

Bu kapsamda ilk gün programında; Ramazan Yanık (Kemençe), Aydın Afşar (Bağlama),Ramazan Kaya (Klavye) Giresun Enstrümanları, Kemençe Belgeseli, Fatih Usta Konseri, Yavuz Gökçe Konseri, Mustafa Çınar Konseri, Ümit Yılmaz Konseri etkinlikleri yer aldı.

Diğer yandan, Giresun Belediyesi’nin açtığı stant ise büyük beğeni topladı ve ziyaretçilerin ilgi odağı oldu. Stantta Giresun’un tarihi ve turistik yerleri başta olmak üzere tanıtıcı broşürler, Giresun Kadın Kooperatifi’nin ürettiği yöresel organik ürünler yer aldı.

Öte yandan 14. Giresun Günleri’nde yoğun sahne programları da Giresunluları bekliyor. Etkinliğin ilk günü olan 18 Kasım Perşembe günü başlayan etkinlikler 21 Kasım Pazar gecesine kadar sürecek. Açılış ve protokol töreni ise Feshane geleneğinde olduğu gibi 19 Kasım Cuma günü saat 17:00’de yapılacak.