Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

“13. Tarım Orman ve İnsan” fotoğraf sergisi açıldı

Giresun İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından düzenlenen ve tarım, orman ve insan temasını işleyen “13. Tarım Orman ve İnsan” fotoğraf sergisi, Can Akengin Sanat Galerisi’nde sanatseverlerle buluştu.

Giresun İl Tarım ve

Tarımın, toprağın, ormanın, suyun önemi konusunda duyarlılığın geliştirilmesi, tarımsal gelişmeler ile tarım, orman, doğa, çevre ve insan ilişkilerini, estetik ve öznel bakış açılarıyla belgesel olarak arşivlerde yerini alması ” amacıyla düzenlenen “13. Tarım Orman ve İnsan Fotoğraf Yarışması”nda dereceye giren ve sergilenmeye değer bulunan fotoğraflar; 23 Ocak 2023 tarihinde Giresun Can Akengin Sanat Galerisinde, açılışını Vali Yardımcısı Davut Sinanoğlu ve Mehmet Fikret Çavuş ile İl Müdürü Dr. Muhammet Angın’ın yaptığı sergide halkımızla buluştu.

Tarım ve Orman Bakanlığı, Eğitim ve Yayın Dairesi Başkanlığının Deniz Bank destekleriyle düzenlediği Tarım Orman ve İnsan Fotoğraf Yarışması’nın bu yıl 13’üncüsü gerçekleştirildi. Yarışmasının konusu; tarım, hayvancılık, orman, toprak, su, su ürünleri, gıda ve muhafazası, her türlü tarım hareketliliğinin işlenmesi, üretici, çiftçi, köylü ve köy yaşamına dair her türlü faaliyetleri oluşturuyor.

30 Ocak 2023 tarihinde başvuruları sona eren yarışma, “Genel”, “Çiftçi”, “Öğrenci”, “Tarım ve Orman Bakanlığı Çalışanları”, “DenizBank Çalışanları” ve bu yıl konusu “Sen Üret Yeter” olan “Tema” olmak üzere 6 farklı kategoride gerçekleştirildi. Fotoğraf Yarışması’na bu yıl toplam bin 210 katılımcı 6 bin 635 eserle katıldı. Seçici kurul 8 eseri ödüle layık bulurken 120 eser de sergileme ve albüm çalışması için seçildi.

Buna göre genel kategoride Ekrem Şahin Kuraklık adlı çalışmasıyla birinci oldu. Şahin’in çalışmasını, Mahmut Serdar Alakuş’a ait Balık Çiftliği ile Mehmet Aslan’ın Kuzular adlı eseri takip etti. Kuzular adlı eser aynı zamanda Tarım ve Orman Bakanlığı “Bakan Özel Ödülü”ne layık görüldü. Öğrenci Kategorisinde İsmail Serhat Şahin ‘Midye Çiftliği’ adlı çalışmasıyla birinci olurken, “Sen Üret Yeter” Tema Kategorisinde de birinciliği Gazi Aydın Bal Eğitimi eseriyle elde etti. Diğer kategorilerde birinciler ve eser isimleri şöyle: Tarım ve Orman Bakanlığı Çalışanları Kategorisi’nde Erdoğan Karacabey, Çoban; Çiftçi Kategorisinde Yücel Albayrak, Koyunlar; Deniz Bank Çalışanları Kategorisinde Meral Kaya, Çiftçi. Doğa fotoğrafçısı Fazıl Saraç’ın İlimiz Sisdağı yaylasında çektiği fotoğraf sergilenmeye değer eserler arasında yerini almıştır.