• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
    461,23
    %0,22
  • BIST

Zirvede kalmak zordur

Zirvede kalmak zordur

“DOĞRU TEPKİ VERMEYİ BECEREBİLMELİYİZ”

TFF 1. Lig lideri GZT Giresunspor’da, dün Çotanak Spor Kompleksi’nde düzenlediği basın toplantısında, iki maç kaybetmelerine rağmen lider durumda olduklarını söyledi. Futbolda kaybetmenin normal sayılan sonuçlardan biri olduğunu ifade eden Karaahmet, Giresunspor’un maç kazanarak yoluna devam etmesi için ellerinden geleni yaptıklarını belirtti. Karaahmet, alınan sonuçların her zaman, herkesin istediği gibi olmayabildiğine işaret ederek, “Tüm takımlar iyiyi istiyor ama bu böyle olmayabilir. 9 hafta var ve 53 puanımız var. Bu tablo şu ana kadar kulübümüz açısından herhangi bir sezonda gerçekleşmiş bir şey değil. Zirvede olmak zor bir şey ve orada kalabilmek daha da zordur. Biz bunu yapabilmek için her türlü çabayı sarf ediyoruz. Bir galibiyetin her şeyi değiştireceğini, bu havayı dağıtacağını düşünüyorum. Bunu başarmak önemli. Oyuncuların üzerinde stres elbette ki var, futbolda olan şeyler. Giresunspor maç kaybetmeyecek mi? Tabii ki kaybedecek ama bu sonuçlara tepki vermeyi becerebilmeliyiz” dedi.

“TFF’DEN VEYA BAŞKA YERDEN EN UFAK GELİR YOK”

Kulübü devraldığında çok zor bir mali tablo ile karşılaştığını kaydeden Karaahmet, “Biz bu durumu düzelteceğiz dedik, önceliğimiz bu oldu. Tabii ki bunun yanında sportif başarı da yakalarsak bambaşka bir durum olur. Şu ana kadar geçmiş borçların bir kısmını ödeyerek buraya geldik, şu anki takımın borçlarını da ödüyoruz” dedi. Karaahmet, şu anda kulübün hiçbir geliri olmadığını belirterek, “Geçen seneki yönetim faktöring firmasından geliri çekip almış, bunu herkesin bilmesini istiyorum. Altını çizerek söylüyorum federasyondan veya başka yerden en ufak gelir yok. Tüm kaynakları bitirilmiş bir kulüptü, o durumda aldık.” ifadelerini kullandı. En az bütçeli ve devre arasında transfer yapmayan bir takım olduklarını dile getiren Karaahmet, “Şu an zaten tahta kapalı. ‘Göreve gelirken bu durumları bilmiyor muydun?’ diye soruyorlar, evet bilmiyordum, bana söylenen rakam bunun yarısıydı” dedi.

“TAKIMI DEĞİL BENİ ELEŞTİRİN”

Karaahmet, “Giresunspor hiç maç kaybetmeyecek” gibi bir istek olduğunu kaydederek, “Eğer krizleri doğru yönetirsek başarılı olacağız. Bu tüm Giresun’un sınavı aslında… Benim futbol takımım çok karakterli, bazen istediğiniz sonuçları alamayabilirsiniz. Bunun sorumlusu benim, ne söyleyecekseniz bana söyleyebilirsiniz. Takımı eleştirmeyin, o çocuklar elinden geleni yapmaya çalışıyor. Futbolcular görevini yapıyorlar, bizleri onurlandırdılar, inşallah böyle de devam eder, ama sonuç ne olursa olsun sorumlu benim” dedi.

“EREN TOZLU BU TAKIMIN AĞABEYİ”

Futbolcuların üzerinde sosyal medya aracılığıyla farklı baskılar kurulduğunu ifade eden Karaahmet, bunun hiç de hoş bir durum olmadığını aktardı. Karaahmet, takım kaptanı Eren Tozlu’ya yönelik bazı eleştiriler olduğunu belirterek, “Eren Tozlu’yu getirmek için uğraştım, onu ben getirdim, Süper Lig’de kalmak istiyordu. Eren elinden gelenin en iyisini yapıyor. Eren bizim takımımızın kaptanı, diğer futbolcular gibi elinden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyor. Eren Tozlu bu takımın ağabeyi ve bizim için değerli bir futbolcu” dedi.

TEMLİK KONUSUNDA ÇARPICI AÇIKLAMALAR YAPTI

Karaahmet, kulüp hesaplarındaki temliğin ertelenip ertelenmediği yönünde basına ve kamuoyuna yansıyan açıklamalar hakkında ne düşündüğü yönünde sorulan soruya; “Temlik konusunda bir açıklama yapılacaksa ben yaparım. İlginç bir şekilde bir şey çözülmeden buna insanları inandırmaya çalıştılar. Bende izledim. Bana bir şart sunulduğu zaman bunu yönetimde görüşüyorum, biz açıklamıyorsak diğer açıklamalar yanıltıcı oldu. Nurettin Bey bu kulüp için çok önemli, biz göreve gelirken bana; ‘temlik koymayacaksın, şu kadar harcayacaksın’ dedi. Benden öncekilere de bu konularda çok uyarılarda bulundu. Bu kulübün gücü bellidir. Kendimizden verebileceğimiz kadar harcayacağız. Geçmişi kulübün içinde atletle gezen menajerlere müsaade edenlere sorun. Mahkemeye verdik, süreç devam ediyor. O günkü şartlarda başkan bu borcu yaptıysa bu borçtan sorumludur. Bu borcun bir bedeli var. Sadece Rusescu’nun 4-5 milyon borcu gelecek. Ben hiç bir pazarlık içinde olmayacağım. Bu kadar borcun bedelini herkes ödeyecek, ben ödüyorum çünkü” cevabını verdi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM