SP Genel Başkanı Karamollaoğlu Giresun’a geliyor

SP Genel Başkanı Karamollaoğlu Giresun’a geliyor

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu Giresun’a geliyor. İl Başkanı Abdülkadir Bektaş, Genel Başkan Temel Karamollaoğlu’nun 28 Eylül Perşembe Günü Giresun’a gelerek saat: 17.30’da Giresun Atatürk Meydanında fındık ile alakalı olmak üzere bir basın açıklaması yapacağını söyledi.

Tüm Giresunluları 28 Eylül Perşembe günü saat: 17.30’da Temel Karamollaoğlu’nun katılımıyla Atatürk Meydanında yapılacak olan Basın Açıklamasına davet eden Bektaş; “15 yıldır iktidarda olan AKP hükümetinin uygulamış olduğu yanlış fındık politikaları, her fındık sezonu sonrası olduğu gibi, bu sezonda üreticiyi perişan etmiştir.

Fındık üretiminde tekel olan bir ülkenin, ne acıdır ki, üreticinin fındığı satarken sahibinin olmamasının dünya üzerinde başka bir örneği yoktur. Yıllık 2-3 milyar dolar döviz girdisi sağladık diye övünen hükümetin, aynı fındık üzerinden yıllık 70-80 milyar dolar satış yaparak bizlere çikolata içerisinde yediren uluslararası şirketleri gör(e)memesini nasıl değerlendirmek lazım…” dedi.

Refah-Yol hükümeti döneminde fındık üreticilerine alın terinin karşılığını Erbakan Hoca’nın fazlasıyla verdiğini söyleyen Bektaş; “İstenildiğinde üreticiye sahip çıkıldığının en güzel örneğini, o dönemde uyguladığı politikalarla Erbakan Hoca göstermiştir. O günkü açıklanan fındık fiyatları ile 22 ekmek alınabiliyordu. Bugünkü fiyatlarla 7,5 ekmek. Fındık fiyatının bugün, ekmeğe göre 27,5 TL. olması gerekiyordu. O günkü Bakanlar Kurulunda görev alıp üreticinin yanında, alın terinin karşılığı olan fiyatı açıklayanlar, şimdi ise açıkladıkları fiyatla ve uygulamadıkları politikalarla sermayenin tarafına geçip, üreticinin ölüm fermanını imzalıyorlar. Nereden Nereye. 30 senede üreticinin yanından, sermayenin yanına 180 derece dönüş. Demek ki At Sahibine Göre Kişniyormuş” dedi.

Tüm Giresunlu vatandaşları fındığımıza sahip çıkma adına 28 Eylül Perşembe günü yapılacak olan Basın Açıklamasına davet eden İl Başkanı Abdülkadir Bektaş, bu basın açıklamasının, üreticinin alın terine ve emeğine göz diken sermayeye ve politika üretmeyen hükümete bir ikaz olacağının altını çizdi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM