Özel İdare arsa satışından vazgeçmelidir

Özel İdare arsa satışından vazgeçmelidir

Deva Partisi İl Kurumsal İletişim ve Tanıtım Başkanı Av. Eren Naci Aksoy; “İl Özel İdaresine ait 1231 ada 226 parselde bulunan 3.114 m2 arsa satışı için ilana çıkarıldı. Giresun içinde kamu alanı kalmadığı gibi Giresun için proje üretmeyenler arsa satışıyla günü kurtarmaya çalışmaktadırlar. İl Özel İdaresi arsa satışı bir kez daha AKP’nin ekonomisinin iflas ettiğini göstermektedir” dedi.

Aksoy yaptığı açıklamada; “Kendi mülkünü dahi Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığına satan Özel İdare arsa ve bina satışları konusunda kamuoyuna herhangi bir açıklama gereği duymamakta, Adeta “ben yaptım oldu” mantığıyla elindeki tüm mülkleri birer birer satmaktadır.

Arsa satışından İl Özel İdaresinin vazgeçmesini temenni ediyoruz. En azından bu arazinin Giresun Belediyesine devrinin yapılmasının ve halkın kullanımına sunulacak bir alan oluşturulmasının faydalı olacağı düşüncesindeyiz.

DEVA Partisi olarak Yerel Yönetimleri önemsiyoruz. Bu nedenle İl Özle İdaresine ait arazinin satışının durdurulmasını istiyoruz” ifadelerine yer verdi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM