“Oncu, buncu, ötekici değiliz”

“Oncu, buncu, ötekici değiliz”

CHP Giresun Merkez İlçe Başkanı ve Başkan adayı Burak Bektaşoğlu, yarın yapılacak olan CHP Merkez İlçe kongresi öncesinde zehir zemberek bir açıklama yaptı. Bektaşoğlu açıklamasında neden yeniden aday olduğunu da belirtti. Bektaşoğlu, “Bu kararı almamızda en başta, partimize, ülkemize karşı sorumluluk duygumuz, yurttaşlık bilincimiz ve güzel Giresun’umuza siyaset yoluyla hizmet etme hassasiyetimiz etkili olmuştur. Böylesine zor bir süreçten geçerken CHP’nin bizlere ihtiyacı olduğunu düşündük. CHP’nin bizler gibi hiçbir karşılık beklemeden ilke ve inanç birlikteliği yaparak sosyal demokrasiye emek ve gönül vermiş deneyimli, başarılı, nitelikli, kadrolara ihtiyacı olduğu bir dönemde ‘yorulduk’ diyemezdik. Partimizin en önemli kurumu olan CHP’nin mihenk taşı merkez ilçe başkanlığımız için güvenebileceğimiz yapılar çıkmasını beklerdik, ama olmadı. Birlikte siyaset yaptığımız arkadaşlarımız, delegelerimiz, meclis üyelerimiz, birlikte görev yaptığımız ilçe başkanlarımız, partili büyüklerimizle görüştük. Bize sadece onlar ‘aday olun’ diyebilirlerdi, nitekim dediler, biz de aday olduk. Yani icazetimizi onlardan aldık.
Yani oncu, buncu, ötekici, berikici değil, CHP’liyiz. Hiçbir mevkinin, kişi ve kuruluşun değil, CHP Merkez İlçe yönetiminin adaylarıyız. CHP’yi en güzel şekilde 4 yıldır temsil ediyoruz. Bu görevi layıkıyla yaptık, bu göreve layık olduğumuzu düşünüyoruz. Görev süresi seçimlerle geçmiş bir ekibiz. 3 yıldır, Cumhurbaşkanlığı seçimlerini ve Giresun Merkez Belediye Başkanlığı’nı kazandığımız 2014 yerel seçimlerini, önseçimi, iki kampanya yürüterek 7 Haziran ve 147 gün sonra 1 Kasım’da yapılan iki milletvekilliği seçimlerini, şimdi de kurultay sürecini yöneten ve yürüten bir ekibiz.
Pek çok olumsuzluğa rağmen bu seçimlerde başarılı olduğumuzu düşünüyoruz. Eğer yeniden delegelerimizin de takdiri ve oylarıyla inşallah bu görevimize devam edersek, 2019 seçimlerini hedef olarak belirleyip milletvekilimiz, belediye başkanlarımız, meclis üyelerimiz, il ve ilçe yöneticilerimizle uyum ve işbirliği içinde şimdiden çalışmalara başlamak istiyoruz. Bununla birlikte partimizde sevgiyi, saygıyı, barışı, dostluğu, dayanışmayı, demokrasi bilincini ve kültürünü, eğitim ve bilimi egemen kılmak istiyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle, kongremizin hayırlı olmasını diliyor, delegelerimize, üyelerimize ve tüm partili yoldaşlarımıza sevgi ve saygılar sunuyoruz. Bütün delege ve üyelerimizi ve halkımızı yarın saat 10.00’da Vahit Sütlaş Tiyatro Salonunda yapılacak olan Merkez İlçe Başkanlığı kongremize bekliyoruz.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM