İşkur Genel Müdüründen iş yeri ziyareti

İşkur Genel Müdüründen iş yeri ziyareti

Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü (İŞKUR) Genel Müdür Yardımcısı Cafer Uzunkaya Giresun’da bir dizi işyeri ziyaretlerinde bulundu. İŞKUR Genel Müdür Yardımcısı Cafer Uzunkaya, Türkiye’de 10 yıl öncesine kadar İŞKUR’un 10 bin kişiye iş imkanı sağlarken bugün sadece Giresun’da dahi yılın ilk 7 ayında 3 bini aşkın kişiye istihdam sağlandığını söyledi. İŞKUR’un sadece istihdam sağlamadığını iş gücü piyasasının da ihtiyaç duyduğu işgücünü, temin etmekte gayret sarf ettiğini kaydeden belirten Uzunkay, işsizlikle mücadelede aktif görev aldıklarını belitti.
İŞKUR Genel Müdür Yardımcısı Uzunkaya; “Daha 10-15 yıl öncesine kadar İŞKUR Genel Müdürlüğü Türkiye çapında 10 binler civarında kişiye işgücü temin ederken bugün Giresun’da dahi yılın ilk 7 ayında 3 bin insanımızı işgücü piyasasına katılmasını temin etti. Biz Genel Müdürlük olarak il müdürlüklerimizle bu anlamda işgücü piyasasının ihtiyaç duyduğu nitelikli insan gücünü temin etmeye büyük gayret sarf ediyoruz. Çünkü bilinenin aksine işsizlik sorunu değil, işgücü piyasasının aradığı nitelikli elemanın olmadığından yana da ciddi bir sıkıntı bulunmaktadır. Bu anlamda İŞKUR olarak nitelikli elemanlar yetiştirmekteyiz.”
Giresun’un kısa zaman sonra işsizlikten yana ciddi bir ivme yakalayabileceğini de kaydeden Uzunkaya; “Giresun açısından baktığımızda iki tane önemli istihdam sağlayan işyerlerimizi ziyaret ettik. bu iki işyerimizde bin 200 civarında kişinin çalıştığını görüyoruz. Bu işyerlerimiz gibi işyerlerinin sayısı onları bulduğunda Giresun’da işsizlikten söz etmek mümkün olmayacaktır. Ancak sorun sadece işsizlik değil, işgücü piyasasının nitelikli eleman sorunu da vardır. Bu noktada talepler doğrultusunda nitelikli eleman yetiştirmek gibi bir gayretimiz de bulunmaktadır” dedi. İŞKUR Genel Müdür Yardımcısı Cafer Uzunkaya’nın işyeri ziyaretlerine İŞKUR Giresun İl Müdürü Mustafa Sarı ve Şube Müdürü Rıfat Ayar’da eşlik etti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM