Influencer Ne Demek?

Influencer Ne Demek?

Influencer sosyal medya platformunda paylaşımları ile takipçilerini etkileyen, milyonlarca kişiye medya pazarlaması yapan  kişi demektir. Sosyal medya üzerinden milyonlarca kişiye ulaşıp reklam yaparak hedef kitlenin satın alma  kararlarını etkiler ve alışverişe teşvik ederler.

Influencer Ne İş Yapar?

Çağın gerekleri ile son zamanlarda Influencer olmak bir meslek haline geldi.
Sosyal medya platformu üzerinden, kendisini takip eden kişileri etkileyerek, işbirliği içinde bulundukları markaların reklamını yaparlar. Ortaklık adı verdikleri pazarlama stratejisi ile Influencerın hedef kitlesine pazarlamada bulunurlar.

Influencer Nasıl Olunur?
Influencer olmak için,
• Sosyal medya platformunda paylaşımlarda bulunmak; kitlesine hitap eden fotoğraf ve video paylaşımlarında bulunmak
• Takipçi kitlesi oluşturmak; daha fazla takipçiye ulaşmak
• Reklam yapmak; marka iş birlikleri yaparak satışlar üzerinden para kazanmak
• Kaliteli içerik üretmek; dikkat çeken kategoriler ve kaliteli ekipmanlar kullanmak
• Farkındalık yaratmak, özgün olmak; takipçi kitlesine sahip olmasına neden olan hobisi ya da ilgi alanı

Influencer Nasıl Para Kazanır?

Influencer bir marka ile anlaşır ve takipçi kitlesine o ürünün reklamını yapar. Ürün hakkında bilgi ve deneyimlerini sunarak takipçi kitlesi üzerinde etki bırakırlar.
Ürün bir kıyafet ise deneyerek göstermek, rengi ve dokusundan söz etmek, bir kozmetik ürünü ise kullanıp memnun kaldığından bahsetmek ya da bir web sitesi ise link vererek yönlendirme yapmak para kazanmak için yeterlidir. Takipçiler yönlendirdikleri linklere tıklayarak ürüne kolayca ulaşırlar, Influencer ise tıklanma başına para kazanır ya da satılan ürün başına komisyon alır.

Influencerlar olmak? Influencer nasıl olunur?, Influencer nasıl para kazanır? Sorularının cevabı aslında büyük bir kitleye ulaşmak ve bu kitleyi etki altında bırakabilmektir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM