• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
    494,31
    %0,00
  • BIST

Hem eleştirdi hem de çözüm istedi

Hem eleştirdi hem de çözüm istedi

CHP Giresun İl Başkanı Fikri Bilge, Giresun’un Çanakçı ilçesine bağlı Kahraman Köyü’nde Nazmiye Özdemir’in araç ulaşımı sağlanamadığı için 16 yaşındaki engelli oğlunu sırtında taşıması haberlerini üzüntüyle okuduklarını bildirdi.

Bilge, konuyla ilgili yaptığı açıklamada; “Çanakçı’nın Kahraman Köyü’nde evine yol ulaşımı sağlayamayan anne 16 yaşında engelli oğlunu sırtında taşımak zorunda kalıyor. Günümüz Türkiye’sinde Giresun’da böyle bir durumu görmekten büyük üzüntü duydum” diyerek, İl Özel İdaresini eleştirdi.

Engelli çocuğunu sırtında taşımak zorunda kalan haberlerin basında yer almasının ardından Giresun Valiliğinin “Engelli çocuğu bulunan anne Görele’de kirada kalıyor, köydeki evi yazlık olarak kullanıyor.” Şeklindeki açıklamalarının da tatmin edici olmadığını savunan Bilge, “Bir idareci yaşadığı coğrafyayı iyi bilmelidir. Yaşadığı coğrafyayı, insanlarını, kültürünü bilemezseniz yerinde hizmette yapamazsınız. Değil Giresun, Karadeniz’de dahi hiçbir insanın köydeki evi yazlık değildir. İl, İlçe merkezlerinde kalsa dahi yılın büyük bir bölümünü köyünde, tarla, bahçe işlerinde geçirir. Kaldı ki bu bir mazeret değildir. O köyde ulaşım sağlanamayan mahallede bir ikamet eden engelli çocuğu bulunan anne değildir. Söz konusu bu mahalleye beton dökülemediği için ulaşım sağlanamadığıdır. Engelli çocuğu bulunan anne de haftada bir günde olsa köydeki evine giderken, engelli çocuğunu sırtında taşımak zorunda kalıyorsa bu bir utançtır, idarecilerin başarısızlığıdır. Valilik vicdanları sızlatan bu haber için “Kimsenin bizden yol talebi olmadı” açıklaması yapacağı yerde, haberdar olduğu yol için sorunu çözmelidir” açıklamasında bulundu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM