• DOLAR
  7,5575
 • EURO
  8,9826
 • ALTIN
  474,05
 • BIST
  1,1843

Giresun’un doğal gölü turizme kazandırılacak

Giresun’un doğal gölü turizme kazandırılacak

Giresun’un önemli turizm bölgelerinden biri olan Şebinkarahisar ilçesindeki Meryemana Manastırının bulunduğu tepenin eteklerindeki Çatalgöl turizme kazandırılacak. Giresun’un en büyük doğal gölü olarak bilinen 40 dönümlük Çatalgöl Şebinkarahisar Kaymakamlığı tarafından yapılan çalışmaların tamamlanmasıyla turizme açılacak. İlçe merkezine bir buçuk kilometre mesafede bulunan ve Meryemana Manastırının yer aldığı tepenin eteklerindeki doğal Çatalgöl’ün turizm potansiyelini değerlendirmek için yapılan çalışmaların son aşamaya geldiği belirtildi. Giresun Valiliği Turizm Altyapı Hizmet Birliği Müdürü Tamer Uzuner, Çatalgöl’ün günü birlik veya konaklamalı turizme açılacağını söyledi.
Uzuner; “Şebinkarahisar Kaymakamlı Köylere Hizmet Götürme Birliği tarafından doğal olarak bulunan 40 dönümlük Çatalgöl çevresinde düzenlemeler yapılmaktadır. Göl etrafında yürüyüş alanları, su sporlarına uygun çalışmalar yer alacağı gibi 45 kişilik konaklama ve sosyal tesislerde yapılmaktadır. Son aşamaya gelen çalışmaların tamamlanmasıyla ciddi anlamda talipli çıkması halinde işletmesi özelleştirilecektir.”
Giresun’un en büyük doğal ölü olduğunu da belirten Uzuner; “Piknik alanlarının, spor alanlarının ve kamp yerlerinin yapılması çalışmalarımız var. Göle gezilerin yapılacağı, iskele önünde su kayağı gibi tesislerin kurulacağı bir mekan olacak. Öte yandan projeler arasında yer alan Gençlik Kampı kapsamında göl çevresinde arazi üzerine yapılacak olan bungalow evler de spor amaçlı ilçeye geleceklerin konaklayabilecekleri bir merkez olacak.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM