“Giresun’a vefasızlık yapıldı”

“Giresun’a vefasızlık yapıldı”

CHP Giresun İl Başkanı Sinan Kitapçı, Nurettin Canikli’nin yeni açıklanan kabinede yer almamasını değerlendirdi. Kitapçı, “Başbakan tarafından açıklanan kabine listesinde Giresun’un yok sayılması, AKP’ye oy veren seçmenlere ve Giresun’a yeni bir vefasızlık örneği olarak siyasi tarihimize yazılmıştır. 1 Kasım seçimlerinde, “Sayın Nurettin Canikli bakan olacak” diye seçmenden oy isteyenler, seçmeni yine kandırmıştır. Giresun da milletvekili sayısını artıran AKP yine Giresun’a haksızlık yapmıştır” dedi.
“GİRESUN’U İMRENDİRİR HALE GETİRDİLER”
CHP İl Başkanı kitapçı açıklamasında” Çevre illerimize bakanlık veren AKP zihniyeti,  yine Giresun’u imrendirir hale getirmiştir. Komşu illere yapılan yatırımlar Giresun’dan esirgenirken,  kabine tespitinde yeni bir vefasızlık Giresun’a layık görülmüştür.
Koalisyon hükümetine onay vermeyen milletimiz, önümüzde çok daha sorunlu bir süreçle karşı karşıyadır. Kabine açıklamasından sonra, televizyon yorumcuları ve siyaset bilimciler hangi bakanın saraya, hangi bakanın başbakana yakın olduğunu yorumlamıştır.  Önümüzdeki günler saray, başbakan gerginliğine oldukça gebedir. Sarayın “başkanlık” talebi, karşısında başbakan nasıl bir pozisyon alacaktır. Her konuya müdahil olan saray mı yoksa sorumlu olan başbakan mı etkin olacaktır. Bunları birlikte yaşayıp göreceğiz. Şu gidişat yine halkın mağdur olacağına işaretler etmektedir.  Millet menfaati değil, güçler menfaati tekrarlanmıştır. Ana muhalefet partisi olarak ülkemizin her köşesindeki yanlışları takip edip gündeme taşıyacağız” görüşlerine yer verdi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM