Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Gemilerçekeği Mahallesinde icradan satılık dükkan

T.C. GİRESUN İCRA DAİRESİ 2020/176 TLMT.

T.C. GİRESUN İCRA DAİRESİ

2020/176 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO’LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Giresun İl, Merkez İlçe, 534 Ada, 25 Parsel, GEMİLERÇEKEĞİ Mahalle/Köy, B Blok, Bodrum Kat, Dükkan Nitelikli, 16 Nolu B.B. 1/1 Hissesi Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmazın bulunduğu binanın, 100 mt. kuzeyinde Giresun şehirler arası karayolu, 1800 mt. batısında Giresun Meydanı, 3500 mt. batısında valilik binası bulunmaktadır. Her türlü belediye hizmetlerinden istifade eden bölgededir. Arsa üzerinde 15-20 yıllık 9 katlı yapı bulunmaktadır. Satışa konu 16 nolu bağımsız bölüm, binanın bodrum katında bulunmakta olup, % 100 oranında tamamlanmış ve dükkan olarak kullanılmaktadır. Tek odası, bir tuvaleti vardır. iç ve dış sıva ve boyasının yapıldığı, pencere veya cephe doğramalarının alüminyum olduğu, çift cam olduğu, doğalgazlı olduğu bilirkişice tespit edilmiştir.51,00 m² brüt alana sahiptir. Taşınmaz, tapu sicilindeki, “Parsel üzerindeki (B) ile gösterilen kargir bina komşu barsele 1.67 metrekare tecavüzlüdür” şerhi ile birlikte satılacaktır.
Adresi : Gemilerçekeği Mah. Sagae Sok. Açelya Apt. B Blok, Daire 16 Giresun Merkez / GİRESUN
Kıymeti : 200.000,00 TL
KDV Oranı %18
Ana Taş. Yüzölçümü : 687,56 m2
Arsa Payı 2/62
İmar Durumu : Var , İnşaat tarzı Bitişik nizam Yedi kat kanut+ticaret alanı
Kaydındaki Şerhler Tapu sicil kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü 15/02/2021 günü 10:30 – 10:35 arası
2. Satış Günü 15/03/2021 günü 10:30 – 10:35 arası
Satış Yeri : Giresun İcra Müdürlüğü Mezat Salonu – Kale Mah. Eşref Dizdar Cad. No:22 MERKEZ / GİRESUN
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacaklardır, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2020/176 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla Müdürlüğümüze başvurmaları gerekmektedir.
7- İş bu satış ilanı, İİK 127. Maddesi gereğince, satış ilanı tebliğ edilemeyen ilgililere tebliğ yerine kaim olmak üzere ilan olunur.15/12/2020
(İİK m.126) (*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64’e karşılık gelmektedir.