• DOLAR
  7,8187
 • EURO
  9,3602
 • ALTIN
  449,54
 • BIST
  10,4091

Emniyet Müdürü ve personeli basınla buluştu

Emniyet Müdürü ve personeli basınla buluştu

Giresun Emniyet Müdürü ve personeli ilde görev yapan yerel ve ulusal basın mensupları ile kahvaltıda bir araya geldi. Polis Eğitim ve Dinlenme Tesisimizde bir araya gelen Giresun Emniyet Müdürü Uğur Öztürk ve personeli burada gazetecilerle kahvaltı yaptı. Kahvaltıya açıklama yapan Giresun Emniyet Müdürü Uğur Öztürk, “Giresun’da görev yaptığım süre içerisinde basın mensupları ile uyum içerisinde olduk, çalışmalarımızda ve projelerimizde destek verdikleri için teşekkür ederken, gazetecilerimiz ile bir arada olmaktan mutluyum” dedi. Emniyet Müdürü Öztürk, il genelinde sadece asayiş olaylarıyla mücadelede değil bir çok alanda da çalışmalar yürüttüklerine dikkat çekti. Öztürk; “Bir çok asayiş olaylarını birlikte takip ediyor, bu konudaki çalışmalarımız basın aracılığıyla kamuoyu ile paylaşılıyor. Ancak emniyet müdürlüğümüz sadece bu alanda çalışmalar yürütmüyor.

Sizlerle bu çalışmalarımızı paylaşmak istiyorum. Öncelikli olarak bölgemizde en büyük polis merkezimizi Çınarlar Mahallesinde yaparak hizmete açtık. Espiye’de İlçe Emniyet Müdürlüğü, Eynesil’de Emniyet Amirliği binalarımızın temel atma aşamasına geldi. Yine Yağlıdere ilçe Emniyet Amirliği binasıyla ilgili çalışmalarımız bulunmaktadır. Bunların yanı sıra İl Emniyet Müdürlüğü binasıyla ilgili de proje aşaması bitmiş ödeneği ayrılmış temel atmayla ilgili çalışmalar başlatılmıştır. Ara. Filomuz genişlemiş ve polis imdat aranmasıyla birlikte olay yerine ulaşım 3 ila 5 dakika arasına inmiştir. Bizim beklentimiz vatandaşın 155’i anında aramasıdır.”

DOLMUŞLARA SİVİL POLİS UYGULAMASI YAPILACAK

Giresun’un en büyük sorunlarının başında gelen trafikle ilgili de çalışmalar yapıldığını belirten Emniyet Müdürü Öztürk; “İlimizin yaptığımız çalışmalara rağmen hala tam anlamıyla çözüme kavuşturamadığı konu trafiktir. Bu konuda birçok uygulamalar ve yöntemler denedik. Fakat gerek vatandaşın gerekse dolmuş esnafının yıllardır alışkanlık haline getirdiği yol ortasında durup kalması trafiği felç etmektedir. Ancak bundan sonra dolmuşlara sivil personellerimizde binecektir. Yolcu gibi seyahat edecektir. Dolmuş şoförünün kural ihlalinde son durakta cezasını kesecektir. Bu konuda birçok personel görevlendirdik.” dedi. Basın mensupları adına konuşan Giresun Gazeteciler Derneği Başkanı Bekir Bayram ise Emniyet Müdürlüğü’nün bu mütevazi davranışları için Emniyet Müdürü ve personeline teşekkür etti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM