EMEP, “Depremzedelerin borçları silinmeli”

EMEP, “Depremzedelerin borçları silinmeli”

Emek Partisi Giresun İl Temsilcisi, devletin vergileri, şirketlerin de fatura ödemelerini ertelemelerini eleştirerek, “Depremde insanlarımız öldü, evleri yıkıldı hala borçları silme yerine ertelemeden söz ediliyor. Bu açgözlülüktür”

Kahramanmaraş merkezli 10 ili kapsayan depremim yıkımı ve şoku geçmeden hükümet ve holdingler mağdur olan halka bir şok daha yaşatıyor” diyen Emek Partisi Giresun İl Temsilcisi Halit Keskin, “AKP Genel Başkanı Cumhurbaşkanı Erdoğan müjde verir gibi depremzedelerin vergi borçlarının ertelendiğini açıkladı. Ardından başta telefon, elektrik, doğalgaz şirketleri başta olmak üzere deprem bölgesindeki yurttaşların borçlarını ertelediklerini açıkladılar. Utanılacak bir durum. Bu ne açgözlülük. İnsanlar can mal derdinde iken bile hükümet ve şirketler alacaklarından vazgeçmiyorlar” diyerek tepki gösterdi.

ERTELEME DEĞİL, SİLİNMELİ

Vergi, elektrik, su, doğalgaz, telefon borcu olanlar ölmesine rağmen borçların iptal edildiğinin duyurulmasını eleştiren Keskin, “Kapitalist sistem ve gelenek insanların can ve mal derdine düştüğü bir felakette de sömürüsüne devam ediyor. Ölen insanlardan borçlarını geride kalan varsa acı içinde olan evi ya da eşyası kalmayan insanlardan mı alacaklar? Yazıklar olsun. Emek Partisi olarak borçların ertelenmesi değil silinmesi gerektiğini yeniden vurguluyoruz. Bu da yetmez, depremzedelere ev, iş, sağlık ve maddi destek sağlanmalıdır” dedi.

SESİMİZİ YÜKSELTELİM

Seçimin ertelenmesinin dillendirilmesini eleştirerek, iktidarın seçimlerden kaçma isteğine izin vermeyeceklerini vurgulayan Keskin, “Tepkimizi yükseltmezsek iktidar da sermaye güçleri de yükü halkın sırtına yıkmaya devam edecek. Depremzedelere yönelik seferberlik olması gerekirken mağduriyete yeni bir mağduriyet ekleme anlamına gelen borçların ertelemesi kararı iptal edilmeli, borçlar silinmelidir” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM