ÇÖPTE BİR DEVRİN SONU!

ÇÖPTE BİR DEVRİN SONU!

Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu, Giresun’da artık çöpün deniz kenarına dökülme döneminin dünden itibaren sona erdiğini açıkladı. Aksu, “Mevcut çöp alanının bulunduğu bölgedeki çöp aktarma istasyonun hizmete girdiğini, buranında geçici olduğunu belirterek, “Aksu halkına verdiğimiz sözü tutuk, çöpte tarihi bir adım attık” dedi.

Giresun’un en önemli sorunu olan “deniz kenarına çöp dökülmesi”  dünden itibaren sona erdi. Belediye Başkanı Kerim Aksu, büyük çabalar ve 6,5 yıllık çalışma sonunda Aksu Deresi kenarına çöp dökülmesinin tarih olduğunu, bu konuda özellikle Aksu Mahallesi halkına verdiği sözü yerine getirmenin mutluluğunu yaşadığını söyledi.
Aksu Mahallesi çöp döküm sahasına yapılan geçici aktarma istasyonuna gelen Belediye Başkanı Kerim Aksu, 50 yıllık bir soruna çözüm bulduklarına dikkat çekerek, sorunun çözümünde emeği geçenlere teşekkür etti. Aksu’daki çöp döküm alanının bulunduğu bölgede yapılan aktarma istasyonunun da geçici olduğunu kaydeden Kerim Aksu, “Bu alanın da geçici olduğunu söylemek istiyorum.  Sahilde olmayan bir alanda çalışmalarımız devam ediyor. Geçici olarak burada aktarma istasyonumuzu yaptık.
Gelecek için de en kısa sürede yeni bir aktarma istasyonuyla şehri tamamen çöple ilgisi kalmayan bir alana kavuşturmuş olacağız” dedi.

“50 YILLIK SORUNU BİTİRDİK”
Görele Çavuşlu’daki tesisin yapım maliyeti yaklaşık 13 milyon lira olduğunu ifade eden Başkan Aksu şöyle devam etti: “Bu tesisin yapımında harcanan paranın yarısından çoğu Giresun Belediyesi tarafından karşılanmıştır. Bunun için ben Giresun halkına bize bu konuda destek oldukları için teşekkür ediyorum. “Şehirde küçük araçlarla toplanan çöpler geçici aktarma istasyonuna getirilip burada sızdırmaz özellikli tırlara yüklenip Çavuşlu’daki katı atık işleme tesisine sevk ediliyor. Tamamen kapatılan araçlardan çevreye herhangi bir olumsuzluk yansımıyor. Karadeniz, Giresun artık çöpten kurtulmuştur” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM