CHP’de taşlar yerinden oynadı!

CHP’de taşlar yerinden oynadı!

CHP Giresun Merkez İlçe Olağan Kongresi’nde yapılan seçimlerde, başkanlığa belediye meclis üyesi Hakan Türker seçildi. Giresun Belediyesi Vahit Sütlaş Sahnesi’nde yapılan kongreye, CHP Giresun Milletvekili Bülent Bektaşoğlu, Belediye Başkanı Kerim Aksu, bir önceki dönem milletvekilleri, bazı ilçe başkanları ve kalabalık bir davetli topluluğu ile partililer katıldı. Divan başkanlığı görevini Giresun Barosu Başkanı Gültekin Uzunalioğlu yaptığı kongrede, İl Genel Meclisi CHP Gurup Başkan Vekili Mehmet Yılmaz ve ardından konuşan Belediye Başkanı Kerim Aksu, partide birlik ve beraberlik çağrısı yaptı.

MİLLETVEKİLİ BEKTAŞOĞLU: İL – İLÇE BAŞKANLARI DA PARTİNİN ÜYELERİ TARAFINDAN SEÇİLMELİ
Giresun Milletvekili Bülent Bektaşoğlu ise, il-ilçe başkanlığı seçimlerinin delegelerle değil üyelerle yapılması gerektiğini söyledi. İki adaylı seçimlerin parti içi demokrasinin bir gereği olduğunu belirten Bektaşoğlu, “herkesin bu seçimlerde özgür iradesiyle oy kullanması gerekir. Asla taraf olunmamalı. Birisi birisi için oy isterse o CHP’li delegeye hakarettir” diye konuştu. Bektaşoğlu, partililere 2019 yılını hedef göstererek CHP’yi cumhuriyetin kuruluşunun 100.yılında iktidar yapmalıyız” diye konuştu.  Milletvekili Bektaşoğlu konuşmasının sonunda, adaylar Burak Tolga Bektaşoğlu ve Hakan Türker’i sahneye çağırarak partilileri birlikte selamladı.
giresun-kongreAKSU, “TEK ADAY OLSUN İSTEDİM”
Belediye Başkanı Kerim Aksu da kongrede yaptığı konuşmasında tek adayla seçime gidilmesini çok arzu ettiğini ancak bunun gerçekleştirilemediğini söyledi. Aksu, “Milletvekilimizle de istişarede bulunduk, Salı günü akşamına kadar bekledim ama tek aday üzerinde anlaşmadık” dedi.
Belediye Başkanı Kerim Aksu konuşmasının son bölümünde ise partisinin 2019 seçimlerine güçlü bir kadro ile girmesi gerektiğini, bazı ilçelerde yönetimlerde değişikliklerin olduğunu, il kongresinde de yenileye ihtiyaç olduğunu belirtti.
Aksu, “İktidar olmak istiyorsak çok çalışmalıyız, gençlere ve kadınlara daha çok yönelmeliyiz” diye konuştu. Kerim Aksu, kongreden çıkacak ismin tüm CHP’nin adayı olacağını ve destekleyeceklerini de vurguladı.

TÜRKER, “ÖTEKİLEŞTİRME VE AYRIMCILIĞA SON VERECEĞİZ”
CHP’nin başkan adaylarından Hakan Türker’de yaptığı konuşmasında partinin mutfağından gelen bir isim olduğunu ifade etti. Hakan Türker” Uğranılmamış köylere, köy kahvelerine, gidilmemiş insanlara ulaşmak için adayım. Ben demeyi değil biz demeyi, ötekileştirmeyi, ayrıştırmaya son vermek için adayım. Birlik ve beraberliğe bugün çok daha fazla ihtiyacımız bulunuyor. Başarılı bir örgüt yapımız var ama kan kaybediyoruz, bunu durdurmak için adayım” dedi.
bektasoglu-adaylarBEKTAŞOĞLU, “OTEL LOBİSİ ALGISI” BOMBASI
CHP İlçe Başkanı Burak Bektaşoğlu ise yaptığı konuşma ile kongreye damgasını vurdu. Bektaşoğlu isim vermeden Belediye Başkanı Kerim Aksu, İl Başkanı Sinan Kitapçı hedefine aldı ve bu isimleri taraf tutmakla itham etti. Bektaşoğlu: “Uzlaşarak, anlaşarak bir liste çıkarmak istedik ancak kongreye 48 saat kala kongre olmaktan çıkarıldı. Kutuplaşmaya, cepheleşmeye neden olundu. Bunu yapanlar çatışmayı, saflaşmayı, gerginliği kültür haline getirip kendileri bundan nemalananlardır. Siyasi gelecek kuranlardır, partiyi kendi malı gibi görenlerdir. Seçim zamanlarında bu ekipten kimseyi göremezsiniz, mikser gibi karıştırırlar, bizi birbirimize düşürürler” dedi.
Bektaşoğlu, sonuç ne olursa olsun salondan omuz omuza çıkacaklarını belitti. Bektaşoğlu konuşmasını şöyle sürdürdü: “Benim için milletvekili oğlu aday olur mu diyorlar. Tek suçum milletvekili oğlu olmak mı?  Ben partiye delegelerin oyu ile seçildim. Milletvekili Bülent Bektaşoğlu da ön seçimle getirilmedi mi? Bunun kime ne zararı var ki Allah aşkına.  Ama asıl sorun ben değilim. Asıl sorun Giresun halkında ve partililerde ki otel lobisi algısını ortadan kaldırmaktır.  İl Başkanımızın sahibi olduğu otelde alınan kararların uygulamaya konulduğu algısı artık yıkılmalıdır. Ben ve arkadaşlarımın 2014 yerel seçimlerinde nasıl çalıştığımızı en iyi Belediye Başkanımız Kerim Aksu bilir.”

YENİ YÖNETİM KİMLERDEN OLUŞTU
Daha sonra seçimlere geçildi. 306 delegeden 285’inin katılarak oy kullandığı kongrede, oyların 163’ünün alan Hakan Türker seçimi kazanırken, mevcut başkan Burak Tolga Bektaşoğlu, 121 oy aldı. Kongrede, 16 ilçe yöneticisi ile il kongresinde oy kullanacak olan 88 delege belirlendi.
Hakan Türker’in başkanlığında oluşan yeni CHP Merkez İlçe Yönetim Kurulu şu isimlerden oluştu:  Hakan Türker  (Başkan), Abdullah Altındaş, Müge Dervişoğlu, Mesut Selçuk Dönmez, Umut Elmalı, Cansel Güngör, İsa Kasap, Metin Kılıç, Erol kısa, Melek Pezükoğlu, Metin Şahin, Canberk Turan, Ülkü Türk, Yusuf Uzun, Cihan Yayla, Arzu Yeşil, Nermin Yılmaz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM