• DOLAR
  7,6656
 • EURO
  8,9148
 • ALTIN
  459,72
 • BIST
  1,1626

Başkan 1 yılın hesabını verdi

Başkan 1 yılın hesabını verdi

Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu, dün düzenlediği basın toplantısında seçildikten sonraki 1 yılının hesabını verdi. Aksu, bir yıllık süreçte yaptıklarını tek tek anlattı ve 2015 yılını asfalt yılı ilan ettiklerini söyledi. Aksu; “Asfaltlama ile ilgili her türlü hazırlıklarımızı yaptık, havların elverişli olması ile birlikte şehrin tamamında büyük bir asfaltlama çalışması başlatacağız” dedi. Aksu, Giresun Belediyesinin toplam borcunu son bir yılda 9 milyon lira daha azalttıklarını belirterek Keşap Durağına yapılacak olan proje ile ilgili bilgiler verdi. Aksu, Keşap Durağındaki çalışmaların kısa zamanda başlayacağını, Kazancılar yokuşunun yeniden düzenleneceğini ve gazi Caddesine alternatif yol olarak buranın hizmete sunulacağını söyledi.  Başkan Aksu, çöp toplama istasyonu için Giresun merkezde yer aramalarının sürdüğünü Aksu’daki çöp alanına bu tesisin yapılmasını ret ettiklerini OSB içerisinde 2 ayrı yer önerdiklerini ifade etti.

Aksu, projelerin devam ettiğini, Giresun’un mutlu insanlar kenti olması için çalıştığını ifade etti. Son bir yıl içinde yapılan çalışmaları anlatan Aksu “Fındık Pazarı’na yıllardır kazma vurulmamıştı. Düzenleyip hizmete açtık. Belediye tarihinde en fazla çocuk parkını yaptık. Geçen yıl 5 yeni park açtık. 2015’te 7 park planlıyoruz. Çocuklara yönelik projelerimiz her zaman ilk sıradadır. Çocuk Dostu Kent olduk. Projemiz devam ediyor. Engellilere yönelik 2 projemiz onaylandı. Altyapı, atık su projemizin ilk aşaması olan 32.4 milyon Euro’luk bölümü için AB ve Bakanlık heyetini ağırladık. Bizim uzmanlarımızla ortak çalışma yürütülüyor. Gelecek yıl ihalesinin yapılması planlanıyor. AB Bölgeler Komitesi toplantısına ev sahipliği yaptık. Bu toplantı Ülkemiz ve Giresun açısından tarihi bir toplantıdır. Giresun bu toplantı ile Avrupa Ligi’ne girmiştir” dedi.

“Doğalgaz kazıları bizi de, halkı da canından bezdirdi” diyen Aksu “Yıllardır bir türlü yatırım yapamadığımız, adı Yeniyol olan oysa yıllardır aynı durumda olan Yeniyol’a başladık. Bu yolumuz Giresun’un prestijli yolu olacak. Sagae Caddesi’nden başladık. Yeniyol’dan geçerek, projeyi Valiliğe kadar ulaştıracağız.

Ordu’da sahil dolgu alanları Büyükşehir Belediyesi’ne verilirken, Giresun’da elleri kollarının bağlandığını kaydeden Aksu “Ordu’da başka, Giresun’da başka uygulama olur mu? Giresun halkı cezalandırılmaya çalışılıyor.

Sokakbaşı Kültür Merkezi projesini 2016 yılında başlatmayı planlıyoruz. Burada Sema Yazıcıoğlu ismini yaşatmak istiyoruz. Aksu Deresi ile deniz arasına güzel bir proje hazırladık. Gedikkaya projemiz, kapalı Pazar yeri projelerimiz gündemimizde. Kale’ye kademeli asansör projesi için çalışmalar sürüyor. Giresun Belediyesi çalışmaya aralıksız devam ediyor. Biz Giresun için çalışıyoruz” ifadelerini kullandı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM