• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
    441,98
    %0,97
  • BIST

Bahçeli Giresun’dan iktidara yüklendi

Bahçeli Giresun’dan iktidara yüklendi

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı  Devlet Bahçeli partisinin Giresun’da düzenlediği mitinge katıldı.
Giresun Topalosmanağa Meydanı’nda partililerine seslenen MHP Lideri Bahçeli’nin hedefinde Cumhur Başkanı Recep Tayyip Erdoğan vardı.
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı Anayasa ve hukuktan koparak AK Parti’nin fiili genel başkanı gibi mitingler düzenlemekle eleştiren Bahçeli, bazı AK Partili Genel Başkanlarının da Erdoğan’a salavat getirdiğini ileri sürdü. Bahçeli yaptığı konuşmada; “Erdoğan tarafsızlığı peynir ekmek gibi yemiş bitirmiştir. Şeref ve namus üstüne ettiği tarafsızlık yeminini bozmuştur. Ettiği yeminleri çiğneyen bir adama Cumhurbaşkanı olmak yakışır mı? AK Parti için oy isteyen, 7 Haziran’ı başkanlık için oylamaya dönüştürmek için her fırsatı ganimet gören bir şahsa Cumhurbaşkanı denir mi? Erdoğan, devletin başı olmayı değil, AK Parti’nin fiili eşgenel başkanlığını tercih etmiştir. Erdoğan Türk milletinin birliğini temsil etmeye değil, kendi kişisel ikbal ve çıkarlarına hizmeti amaçlamıştır. Recep Tayyip Erdoğan demokrasimiz için açık tehdittir. Recep Tayyip Erdoğan huzur ve sükûnet için yakın bir tehlikedir. Milli birlik ve beraberliğimizin, ahlak ve adaletin katili 17-25 Erdoğan’dır. Erdoğan’ın Anayasa’yı yok sayarak, her gün devletin imkanlarıyla miting yapıp AK Parti’ye destek istemesini doğru buluyor musunuz? Muhalefetle itişmesini, tarafgirliğini, aymazlığını ve kural tanımazlığını meşru görüyor musunuz?
Haram yiyenlerin, hırsızlık yapanların, ihanet edenlerin elinden tutup kol kanat germesini, Allah için Siz ne kadar hayır deseniz de, bu Erdoğan bildiğini okuyor.”
Giresun yerel gündemiyle ilgilide açıklamalarda bulunan MHP Lideri Bahçeli; “AK Parti’yle beraber Giresun’un işsizliği tavan yapmış ve resmi verilere göre 38 bine ulaşmıştır. Giresun’un milli varlıkları birer birer satılmıştır. Malumunuz, SEKA Aksu Kağıt Fabrikası 2004 yılında elden çıkarıldı. Giresun’da 15 belde belediyesi kapatıldı ve köye dönüştürüldü. Kimse meraklanmasın, kimse kaygılanmasın kapatılan bu belde belediyelerinin alayını tekrar açacağız. Fiskobirlik fındık işletme tesislerinin birçoğu ya kapatılmış veya haraç mezat satılmıştır. Giresun’un kaderi fındıktır, Giresun’un geçim kapısı fındığa dayalıdır. Fındık dalında kalırsa, umutlar havada kalacaktır. Fındık para etmezse, AKP’li yıllarda olduğu gibi, Giresun hüsran yaşayacaktır. Buna izin veremeyiz, buna sessiz kalamayız. Fiskobirlik atıl vaziyetten çıkarılacak ve yeniden yapılandırılacaktır. Fındık para etmiyor, ama bizimle edecektir. Fındık üreticisinin yüzü gülmüyor, ama bizimle gülecektir. 7 Haziran geldiğinde; fındığınızı azar azar gasp eden, fındık paralarınızı götürüp saraya ve lükse yatıran müsriflere geciken demokratik tepkinizi gösterecek misiniz?  Fındık kurdu Başbakan bu evetleri iyi duysun” dedi.
Bahçeli yaptığı konuşmanın ardından karayolu ile Rize’ye gitmek için şehirden ayrıldı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM