Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

AK Partili Öztürk, bayanlardan destek istedi

AK Partili Öztürk, bayanlardan destek istedi

1 Kasım seçimlerine sayılı günler kala AK Parti Giresun Milletvekili Adayı Sabri Öztürk seçim çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Seçim çalışmaları esnasında Giresunlu bayanlarla istişarelerde bulunan Öztürk; “AK Parti 1 Kasım seçimleri için hazırlanan seçim beyannamesinde kadınlarımıza verdiği önemi bir kez daha vurgulamıştır” diye konuştu.
AK Parti hazırladığı seçim beyannamesi ile annelerimizden, kadın girişimcilerimize kadar büyük müjdeler vermiştir diye konuşan Öztürk; “Kadınlarımızın hakları, refahı, sosyal hayatta karşılaştığı engellerin ortadan kaldırılması güçlü toplum hedefimiz ve kalkınmamız için vazgeçilmezdir. Kadınlarımız, toplumsal hayatın olduğu kadar ailelerimizin de temel direğidir.
Kadın girişimcilerin finansmana erişimlerinin kolaylaştırılması ve böylelikle kadın istihdamının artırılması amacıyla yaptığımız düzenlemeyle kadın girişimcilerin 100 bin TL’ye kadar ve 5 yıl vadeli kullanacakları krediler için Kredi Garanti Fonu aracılığıyla yüzde 85 oranında kefalet imkânı sağlıyoruz. Doğum nedeniyle ücretsiz izinde geçen sürelerin memuriyet kıdeminde değerlendirilmesini sağlayacağız. İşçi ve memur tüm çalışan kadınlarımıza doğuma bağlı olarak ilk çocukta 2 ay, ikinci çocukta 4 ay üçüncü ve üzeri çocukta 6 ay yarı zamanlı, tam ücretli çalışma hakkı ve çocuğun okula başlama yaşına kadar kısmi süreli çalışma hakkı tanıyacağız. Bu yaklaşımla 1 Kasım seçimlerinden sonra halkımızın ve özellikle kadınlarımızın desteği ile tek başına iktidar olarak, eğitim kalitesini yükselten, etkili sağlık hizmeti sunan, nüfusun dinamizmini ve aile yapısını koruyarak geliştiren, kadınına, gencine, çocuğuna ve çalışanına hak ettiği yeri, önemi ve desteği veren bir iktidar olmayı sürdüreceğiz” dedi.