28 mahallenin 21’i AK Parti’nin

28 mahallenin 21’i AK Parti’nin

CHP Giresun il genelinde olduğu gibi Belediye Başkanlığını aldığı Giresun merkezde de 1 Kasım seçimlerinde AK Parti’nin çok gerisinde kaldı. Giresun Merkezdeki 28 mahallenin 21’inde AK Parti sandıktan birinci parti olarak çıkarken, CHP 19 mahalledeki sandıklardan birinci parti olarak çıktı. 7 Haziran seçimine göre büyük oy kaybı yaşayan MHP ise Giresun merkezdeki 2mahallede CHP’den fazla oy aldı.
İŞTE AK PARTİNİN BİRİNCİ ÇIKTIĞI MAHALLELER
1 Kasım seçimlerinde AK parti özellikle seçim sonuçlarını etkileyecek oy potansiyeline sahip Giresun merkezindeki seçmen sayısı fazla olan mahallelerde sandıktan birinci parti olarak çıktı. AK Parti’nin sandıktan birinci çıktığı mahalleler şöyle: Aksu, Aydınlar, Cumhuriyet, Çaykara, Çıtlakkale, Fevzi Çakmak, Gaziler, Gedikkaya, Gemiler Çekeği, Hacıhüseyin, Hacımiktat, Hacısiyam, Kapu, Kavaklar, Küçükköy, Nizamiye, Osmaniye, Seldeğirmeni, Şeyhkeramettin, Teyyaredüzü, Yalı.
CHP NELERDE BİRİNCİ PARTİ OLDU
CHP ise toplamda 18 bin 516 oy alabildiği Giresun merkezde ki 28 mahallenin 7’sindenbirinci parti çıktı.  CHP’nin sandıktan birinci parti çıktığı mahalleler şöyle oldu: Çınarlar, Erikliman, Güre, Kale, Kayadibi, Samanlıkkıranı CHP cezaevinde kurulan sandıkta da birinci parti çıktı.
MHP İKİ YERDE CHP’Yİ GEÇTİ
Giresun merkezde hiçbir sandıktan birinci parti çıkamayan MHP ise sadece iki mahallede CHP’yi geçti. MHP Fevzi Çakmak ve Küçükköy mahallelerinde ikinci parti olabildi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM