Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
blank
Ertan AKSU

Yaşadığımız Giresun

Unutulan Yazar

Giresun Belediyesi kültür yayınlarının dördüncü kitabı. Editörler Arif Bük, atice Satgun, İsmail Güçtaç, Nazım Elmas, Olgun Akbayrak, Sabit Bayram.

Grafik tasarım Eminenur Balcı.

35 yazar. İçindekilerden başlayalım. Kimin hangi yazıyı yazdığını bilmek isterim. Dizin alfabetik olması güzel. İkinci kitabın hazırlanacağını öğreniyoruz. Yeni yazarlarda olacakmış.

Teşekkür töreninde kimin olduğunu bilmediğimiz biri unutulmuş. İyi ki tören bitmeden anımsadılar. Biz dinleyiciler kitapla tanışmadığımızdan bilemiyoruz. Tören bittiğinde ise kitap kalmadığını görüyoruz.

Belediye Kültür Yayınları tarafından birbirinden değerli araştırmacı yazarların iş birliği ile Giresun’un kültürel hazinesine katkı sunmak üzere hazırlanan “Kurumları ve Yapıları ile Giresun Şehri”, “Giresun Nikah Kayıtları” ve “Giresun Basın Tarihi” kitaplarının ardından Giresun’un kültürel hafızasına katkı sunan “Yaşadığımız Giresun” adlı kitapta okuyucularıyla buluştu.

Altı aylık bir çalışmanın ardından hazırlanan kitabın lansmanı Giresun Belediyesi Düşünce Okulu’nda gerçekleşti.

Koordinatör Prof. Dr. Nazım Elmas ve birbirinden değerli yazarlara Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu tarafından plaket ve teşekkür belgesi takdim edildi.

“GİRESUN’UMUZUN HAFIZASINI GELECEK KUŞAKLAR İÇİN KAYIT ALTINA ALIYORUZ”

Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu yaptığı konuşmada: “Giresun’umuzun ve ülkemizin kültürel zenginliğine katkıda bulunacak bu çok kıymetli eserde emeği geçen başta Prof. Dr. Nazım Elmas olmak üzere 35 yazarımıza çok teşekkür ediyorum. Belediyemiz Kültür Yayınları ile çıkardığımız bu kitabımız ve diğer kitaplarımız ile kültürel değerlerimizi gelecek nesillere taşıyoruz. Bu anlamda ‘Yaşadığımız Giresun’ adlı kitabımızın tanıtımında keyifle gerçekleştiriyoruz. Bunun dışında ‘Cumhuriyetin 100. Yılında Giresun’ ve ‘Şehir hafızası’ adlı iki kitabımızın hazırlıklarında da sona gelindi. Onları da inşallah bu yılki kitap fuarımıza yetiştireceğiz.” dedi.

Prof. Dr. Nazım Elmas’ın koordinatörlüğünü yaptığı Türkiye Yazarlar Birliği Giresun Şubesinin öncülük ettiği “Yaşadığımız Giresun” adlı kitap 6 aylık çalışmanın sonucunda ortaya çıktı. Tarihi ve kültürel değerleri ile Giresun merkezin sahip olduğu birbirinden özel 60 konu 35 farklı yazar tarafından kaleme alınırken, Abacıbükü’nden başlayan Aksu, Boğacak, Camlı Sokak, Fındık Ocağı, Galdirik, Gerevi, Hartama, İmece, Kumyalı, Ocak, Sedir, Tömbelek, Yüklük ve Zeytinlik Mahallesi gibi Giresun’un değerleri konu edildi.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

12345678