Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
blank
Ertan AKSU

Tiyatro Gazetesi Nisan 2024

Tiyatro Gazetesi Bahar Tiyatroya da geldi. Açık hava festivalleriyle birlikte birçok kurum etkinlik hazırlıklarıyla haşır neşir. Gelin biz size 155. Nisan sayımızda yer verdiğimiz haberlerin bazılarından bahsedelim. Öncelik manşetin; Sanat Engel Tanımaz! 2024 yılında Kuzey Kıbrıs’ta tiyatroya yasak! başlıklı haberimizi Kıbrıs temsilcimiz Hasan Çakmak ve Nazif Uslu birlikte hazırladılar.

Ayrıntılarını 23. sayfadan okuyabilirsiniz.

*Fatih Reşat Nuri Sahnesi Yeniden İnşa Ediliyor.

*Devlet Tiyatroları ilk kez Dubai’de sahne alırken binlerce seyirciye tiyatro coşkusunu yaşattı

*Devlet Tiyatroları ”Devlet Ana” ile Macaristan’da

*Ankara’da Ege Fırtınası! Tüm bu haberler ilk sayfadan okunabilir. Nurhan Uslu Başyazı köşesinde ”Kent Kültürü Demokratiktir” diyerek sesleniyor okura 2. sayfada.

27 Mart Dünya Tiyatro Günü Ulusal Bildirisi- Yaşama Sanatının Navigasyonu başlığıyla Tamer Levent 3. sayfadan sesleniyor okuruna.

Yalçın Baykul ”Bilinmeyen bir rüyanın izinde 20’li yılların Berlin’inde” yazısıyla sayfa 4 ‘te,

Override (2024): “Mükemmellik, Kusurlu Bir Dünyada Gerekli mi?” yazısıyla Yaşam Kaya sayfa 5’te siz okurlarını bekliyor.

Kımız Bozkır ”Tiyatro hayattır, Hayat Sokakta!” başlıklı yazısıyla sayfa 6 ‘da,

Özbekistan Devlet Sanat ve Kültür Enstitüsü Bilgi Teknolojileri Bölüm Başkanı Doç. Dr. Aziza Kurbanova “Tiyatroda Dijital Teknolojilerin kullanımı ve dijital Tiyatro” başlıklı yazısıyla sayfa 6’da, Hatice Görgeç “Varoluş, Gelenek ve Gelecek / Doç. Dr. Bülent Sezgin ile bir söyleşisiyle” sayfa 7’de, Yavuz Özgüngördü ”Opera Sanatçısı Tenor Sedat Can Öztoprak” yazısıyla sayfa 10’da, siz okurlarıyla. Ekrem İmamoğlu ”Sevgili İstanbullular” başlıklı yazısıyla seslendi bu ay Tiyatro Gazetesi okurlarına. Sayfa 11’de, Dr. Hidayet Sayın ”Yalan Dünyada Yaşamak” yazısıyla sayfa 17’de,

Atabey Yarış; ” Bir tatar oyunu; Dostların toplandığı yerde” başlıklı yazısıyla sayfa 18’de, Yetkin Yüksel “Tiyatro Gazetesi Uluslararası 9. Anadolu Tiyatro Ödülleri ” yazısıyla sayfa 19’da Melike Birgölge ”Sevtap Çapan: Güçlü bir büyücü değilim lakin gelişiyorum” yazısıyla sayfa 20’de, Serpil Kaya ”Yüzleşme, Diyarbakır Devlet Tiyatrosu” yazısıyla sayfa 16’da, sizlerle…

Birçok kurum ve kuruluştan haberlerin de yer aldığı Tiyatro Gazetesi’ne abone olun haberiniz olsun. Tiyatro Gazetesini Kırmızı Kedi Mephisto ve Tiyatro Gazetesi temsilciliklerinden edinebilirsiniz.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

12345678