Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
blank
Ertan AKSU

Tiyatro Gazetesi M0art sayısı çıktı

Tiyatro Gazetesinden Merhaba, Mart 142.sayımızla karşınızdayız. Bu ay manşetimiz; ‘Ana-Dolu (Milli Mücadelenin Cesur ve Kayıp Kadınları) Erzurum’da’ Millî Mücadele sırasında kadınların zafere giden yolda gösterdikleri mücadele ve çabayı konu alan Erzurum Devlet Tiyatrosu yapımı “Ana-Dolu (Millî Mücadelenin Cesur ve Kayıp Kadınları)” adlı oyun, Erzurum Devlet Tiyatrosu Sahnesi’nde 2 Mart Perşembe günü saat 19.30’da prömiyer yaptı.

Devamını sayfa 18’den okuyabilirsiniz. İlk sayfada yer alan diğer haber başlıklarıysa; Nurhan Uslu’nun yazısı ‘Zayıf Halkamız Tiyatro mu?’ sayfa 2’de, Tamer Levent’in ‘Deprem’ yazısı sayfa 3’te, Yalçın Baykul’un Komedyenler Kahvesi köşesinde kaleme aldığı ‘21. Yüzyıl Gençliğinin Etik ve Estetik Değerler Tiyatrosu’ yazısı sayfa 4’te, Serkan Fırtına’nın ‘Efeler’de Sanat ve Edebiyat’ yazısı sayfa 5’te, Ceren Olpak’ın ‘6Şubat2023’ yazısı sayfa 6’da , Mine Alpan’ın ‘Onur Şenay: Tiyatro Sanatı Beni Ben Haline Getiren Mesleğim Oldu’ yazısı sayfa 19’da yer alıyor. İlk sayfa da karşımıza çıkan bir diğer başlık ise ‘Ege Tiyatrolar Birliği Deprem Bölgesindeki Çocukları Mutlu Etti’ Elinizi bırakmayacağız haberi ve Devlet Tiyatrolarından Depremzede çocuklara kukla Yapımı haberi sayfa 23’ten okunabilir. Gazetemizin iç sayfalarında ise; ‘Tiyatro Gazetesi Uluslararası 8. Anadolu Tiyatro Ödülleri 24 Nisan Pazartesi Saat:19:00 da Mask-Kara Tiyatrosu, Tamer Levent Sahnesinde sahiplerine takdim edilecek.

Yurtiçi ve yurtdışından onlarca Tiyatro Emekçisi İstanbul da ağırlanacak’ haberi var. Tuğba İlmaz ‘Çarklar Kadınsız Dönmez’ yazısıyla sayfa 3’te, Serpil Kaya ‘Ve Karşınızda Shakespeare’in Bütün Oyunları’ sayfa 5’te, Yaşam Kaya ‘Bahar Noktası (2023): Ege Adasında Bir Yaz Gecesi Rüyası’ yazısıyla sayfa 7’de, Kımız Bozkır ‘Yine Bir Aynaya Bakmak!’ yazısıyla sayfa 8’de, Betül Aşık ‘Evimizdekiler’ yazısıyla sayfa 9’da, Erkut Aytekin ‘Hayat Apartmanı/Avam Sanat Sohbetleri’ yazısıyla sayfa 10’da, ‘Bursa 10. Uluslararası Balkan Ülkeleri Tiyatro Festivali Başlıyor’ haberi sayfa 14’de, Ahmet Yapar’ın ‘ Sanata Duyulan Öfke Sorunsalı Üzerine ‘ yazısı sayfa 18’de, Hayrettin Filiz ‘Ayvalık Belediye Tiyatrosu’ndan Bir Vefa Oyunu: Seni Alırsa Fırtına’ yazısıyla sayfa 21’de ve Devlet Tiyatroları’nın ‘Festivaller Başlıyor’ duyurusuyla bölge bölge festival tarihlerinin duyurularının yer aldığı afiş son sayfamızda sizlerle. Her zaman olduğu gibi tüm bu yazıların yanı sıra sektörden birçok haberin ve söyleşilerin de yer aldığı gazetenize abone olun, haberiniz olsun. Gazetenizi Tüm kitapsan, Kırmızı Kedi ve Mephisto Kitabevlerinden ayrıca Tiyatro Gazetesi temsilciliklerinden edinebilirsiniz.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

12345678