Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Geleneksel Sünnet Şöleni kayıtları başladı

Giresun Belediyesi tarafından geleneksel

Giresun Belediyesi tarafından geleneksel hale getirilen sünnet şöleni için kayıtlar başladı.

6 yaş (72 ay) ve üzeri çocukların kayıt yaptırılabileceği ücretsiz sünnet şöleni için başvurularının 28 Temmuz’da sona ereceği bildirilerek, başvuruların belediye Sosyal Yardımlaşma Birimine yapılacağı belirtildi.

Her yıl ihtiyaç sahibi ailelerin çocuklarının modern cerrahi yöntemlerle, hastane koşullarında ücretsiz olarak sünnet ettirildiği şölende, çocukların sünnet kıyafetleri de belediye ve hayırseverler tarafından karşılanacak. Kayıt sürecinin tamamlanmasının ardından sürpriz hediyelerle dolu sünnet şöleni ile ilgili hazırlıklara başlanacak.

Geleneksel sünnet şöleninin anne ve babalar için erkek evlatlarının ilk mürüvvetini gördüğü, mutlu oldukları günlerden biri olarak hatıralarında kalacağını dile getiren Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu: “Şehrimizde yaşayan çocuklarımızın bu mutluluklarını paylaşmaktan buna vesile olmaktan çok büyük bir haz duyuyorum. Bu geleneğimiz inşallah bundan sonraki yıllarda da devam edecektir. Sünnet şölenimizde çocuklarımızın yanlarında olarak sevinçlerini paylaşacağız” dedi.