Yardım seferberliği sürüyor   

Yardım seferberliği sürüyor   

Giresun il ve ilçe müftülüklerinde görevli din görevlilerinin deprem bölgesine yardım seferberliği sürüyor.

Kahramanmaraş merkezli 10 ili etkileyen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerin ardından enkaz çalışmaları sürerken diğer taraftan depremin yaraları sarılıyor.

Diyanet İşleri Başkanlığı koordinesinde il ve ilçe müftülükleri, depremden etkilenen kentlerdeki çalışmalara destek vermek üzere gönüllü din görevlilerinden oluşan ekipleri bölgeye gönderiyor.

Bu kapsamda Giresun İl Müftülüğü tarafından gönüllü din görevlilerinden oluşturulan bir ekip daha, deprem bölgesinde yürütülen faaliyetlere katılmak üzere yola çıktı.

Güce İlçe Müftüsü Mehmet Ayın başkanlığındaki 5 kişilik ekip Malatya’da depremin yaralarını saracak.

İl Müftüsü Ramazan Topcan, din görevlilerinin deprem bölgesine yardım seferberliğini sürdürdüğünü belirterek, “Din görevlilerimiz deprem bölgesinde yaraları sarmaya devam ediyor. Görevlilerimiz ve gönüllülerimiz depremde vefat eden vatandaşlarımızın defin işlemleri, sağ olarak kurtulanlara yönelik manevi danışmanlık hizmetleri ile gönderilen ihtiyaç maddelerinin dağıtımı hizmetlerinde canla başla çalışmaktadır” dedi.

Depremlerin ardından, Giresun Merkez, Alucra, Bulancak, Çanakçı, Dereli, Espiye, Piraziz ve Şebinkarahisar’dan ekipler bölgede yaraları sarmak için yola çıkmıştı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM