• DOLAR
  7,6656
 • EURO
  8,9169
 • ALTIN
  459,81
 • BIST
  1,1627

Uçak biletleri satışta

Uçak biletleri satışta

Türkiye’nin ve Avrupa’nın deniz doldurularak inşa edilen tek havalimanı olma özelliğini taşıyan Ordu-Giresun Havalimanının, açılışı için gün sayılıyor. Bu arada Ordu-Giresun havaalanından İstanbul ve Ankara’ya direk uçuşlar da 22 Mayıs’tan itibaren başlayacak. Türk Hava Yolları İstanbul Atatürk Havalimanı ile Ordu Giresun Havalimanına karşılıklı haftanın 4 günü sefer düzenleyecek. Pazartesi, Çarşamba, Cuma ve Cumartesi günü yapılacak seferler için İstanbul Atatürk Havalimanından uçak saat 15.35’da kalkacak. Aynı uçak Ordu Giresun Havalimanından saat 17.55’de İstanbul’a geri dönecek. Türk Hava Yolları’nın taleplere göre uçuş ve güzergah sayısını arttıracağı bildirildi. Anadolu Jet’te her gün Ankara’ya karşılık bir sefer düzenleyecek. Ordu Giresun Havaalanının Ankara’ya uçaklar gündüz saat 13.55’de kalkacak. Anadolu Jet Pazartesi, Salı, Perşembe ve Cuma günleri de İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanı’na karşılıklı sefer yapacak. Anadolu Jet Ordu Havaalanı’ndan saat 14.20’de kalkacak.
Balkanlıoğlu, 22 Mayıs’ta Türkiye’nin bir prestij projesinin açılacağını vurgulayarak, “Avrupa’da ve Türkiye’de bu havalimanından hiç yok. Dünya’da ise sadece Japonya ve Hong Kong’ta var. Bu açıdan baktığımızda bu havalimanımız dünyada deniz üzerine kurulan üçüncü havalimanı olacak” diye konuştu.

PİSTE KAYMAYI ÖNLEYEN ÖZEL KAPLAMA

Deniz üzerine 35 milyon ton taş dökülerek havalimanının tamamlandığını ifade eden Balkanlıoğlu, “Bin 800 dönüm alan doldurulmuş durumda. Böylelikle Türkiye’nin toprak varlığı biraz da genişlemiş oldu” dedi.
Balkanlıoğlu, havalimanının Karadeniz’in hırçın dalgalarına dayanabilecek şekilde teknolojinin bütün imkanları kullanılarak dizayn edildiğini kaydetti. Havalimanına son teknoloji ve ekipmanların monte edildiğini dile getiren Balkanlıoğlu, “Konforlu iniş kalkış sağlansın diye pist üzerine ’stone mastic asfalt’ diye özel bir materyal kaplandı. Böylelikle iniş ve kalkışlar daha az sarsıntıyla gerçekleşecek” ifadesini kullandı.

360 MİLYON LİRAYA TAMAMLANDI

Ordu-Giresun Havalimanı’nın deniz doldurularak inşa edilmesinin devlet açısından karlı olduğunu belirten Balkanlıoğlu, bölgede bütün arazilerin şahıs mülkiyetinde olması nedeniyle kamulaştırma maliyetlerinin çok fazla olduğunu dile getirdi. Öte yandan söz konusu arazilerin engebeli olması nedeniyle havalimanına uygun hale getirmek için çok fazla hafriyat gereksinimi olduğuna işaret eden Balkanlıoğlu, “Bazen bir çevreyolu bile bazen 700 milyon liraya, bazen 1 milyar liraya mal olurken bu havalimanı alt yapısı ve üst yapısı olmak üzere toplamda 360 milyon liraya tamamlanması son derece anlamlı ve önemlidir” değerlendirmesinde bulundu. Uçuşları sorunsuz bir şekilde başlanmasını umduklarını belirten Balkanlıoğlu, vatandaşların 26 Mayıs’tan itibaren Ordu’ya uçak bileti alabileceğini söyledi. Balkanlıoğlu, havalimanın açılışından ardından Ordu ve Giresun’da turizm patlaması beklediklerini kaydetti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM