TMO DEVREYE GİRDİ

TMO DEVREYE GİRDİ

TMO dün itibariyle Giresun kalite fındığın kilogramını 27, levant kaliteyi 26,5 ve sivri fındığı da 25,5 liradan almaya başladı

RANDEVU SİSTEMİ UYGULANIYOR

Toprak Mahsulleri Ofisi, Giresun’da 2021 ürünü fındık alımına başladı. Hazırlıklarını tamamlayan ofis, batı bölgesinde merkezde Giresun Ticaret Borsası lisanslı depo üzerinden, doğu bölgesinde de Tirebolu ilçesinde ürün alıyor. TMO, önceden randevu alan üreticilerden Giresun kalite fındığın kilogramını 27, levant kaliteyi 26,5 ve sivri kaliteyi 25,5 liradan alıyor. Ofise fındık teslim etmek için randevu alan üreticiler, dün sabah saatlerinden itibaren Giresun Ticaret Borsası lisanslı deposuna gelmeye başladılar.

TMO 4 İLÇEDE DAHA ALIM YAPACAK

Giresun’da 1 Eylül itibariyle 2 noktadan alım yapan TMO’nun, 6 Eylül itibariyle Espiye, Görele, Güce ve Bulancak’ta bulunan şubelerinde de fındık alımlarına başlayacağı belirtildi. Lisanslı depoya fındıklarını getiren üreticilerden herhangi bir kesinti yapılmazken, ödemeleri de bir gün sonra yapılıyor. Lisanslı depo aynı zamanda sadece Giresun’dan değil Ordu ve Trabzon’dan getirilen fındıkların da alımını yapıyor. TMO şubelerine fındığını veren üreticilerin ödemeleri ise 10 gün sonra hesaplarına yatırılacak.

ÜRETİCİLER TMO’DAN MEMNUNLAR

Çiftçi Mustafa Yılmaz, önceki yıllarda da ofise ürün teslim ettiğini, bu sezonda yine tercihini kurumdan yana kullandığını söyledi. TMO’nun fiyatının, piyasaya göre daha yüksek olduğunu aktaran Yılmaz, yaklaşık 1,5 ton fındığımı ofise teslim edeceğini dile getirdi. Üretici Ahmet Günaydın da TMO’nun 27 liradan fındık aldığını ve bu fiyatın kendisini memnun ettiğini belirterek; “Geçtiğimiz yıl da ürünümü ofise vermiştim. Bu yıl için açıklanan 27 liralık fiyat gayet iyi ve bu nedenle TMO’yu tercih ettim. Alımlar da gayet güzel bir şekilde gerçekleşiyor. Görevlilerin bize olan ilgileri de gayet güzel” diye konuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM