Tirebolu-Görele arası çalışan dolmuşçulardan eylem hazırlığı

Tirebolu-Görele arası çalışan dolmuşçulardan eylem hazırlığı

Giresun’un Tirebolu ile Görele ilçeleri arasında yolcu taşımacılığı yapan Tirebolu Dolmuş Durağına ait araçlara, Görele Belediyesi tarafından uygulanan çifte standardın, bu iki ilçe arasında gidiş-geliş yapan yolcuları mağdur ettiği ifade edilirken; bu sorunun kısa sürede çözümlenmemesi halinde, Tirebolu Durağına bağlı dolmuşçuların kontak kapatma eylemi yapacakları bildirildi. Tirebolu’da 2005 yılında kurulan ve 2010 yılından bu yana iki ilçe arasında 20 araç ile yolcu taşımacılığı yapan Tirebolu Durağına bağlı araçlar için, İl Trafik Komisyonu kararından sonra, Görele’de kendilerine uygulanan çifte standardın yanlış olduğunu ileri süren durak yetkilileri, “Yaklaşık bir aydır araçlarımız Görele merkezine girip çıkamıyor. Görele durağına bağlı dolmuşlar Tirebolu’ya gelip-gittikleri halde, bizim araçlarımız Görele Belediyesi’nin kararıyla ilçe içine alınmıyor. Bu durum hem bizi ve hem de yolcularımızı mağdur ediyor. Bu soruna acil olarak çözüm yolu bulunmasını istiyoruz. Aksi takdirde Görele’ye gidip araçlarımızla kontak kapatma eylemi yapacağız” diyerek, konuyu üst makamlara da taşımak için harekete geçeceklerini kaydettiler.

Öte yandan, İl Trafik Komisyonu tarafından alınan ve tüm duraklar için uygulamaya konulan kararın, Tirebolu-Görele dolmuşçuları için de geçerli olduğunu öne süren Tirebolulu dolmuşçular, “Sadece bizim için Görele’de uygulanan çifte standardın bir an önce ortadan kaldırılmasını istiyor ve bekliyoruz” şeklinde sitemde bulunarak, konu çözümlenmediği takdirde eylem yapmaya kararlı olduklarını dile getirdiler.

Sosyal Medyada Paylaşın:

1 Yorum

  1. Bu cekişmenin snlandirilmasıni istiyoruz ben Tirebolu dan Görele ye işe gidiyorum beni gideceğim yere ulaştiramiyorlar otobanda bir km yol yürüyorum yedi TL aliyorlar bu gidişle ne biz evimize ekmek alabiliriz nede şoförler issiz kali az gereken yerlere arz eder gereğinin yapilmasini dilerim.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM