Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Stoklar Azaldı, Vali̇li̇k Kan Bağışı Çağrısı Yaptı

SAMSUN VALİLİĞİ, SAĞLIK KURULUŞLARINDAKİ HASTALARIN KAN İHTİYAÇLARINI SORUNSUZ BİR ŞEKİLDE KARŞILAMAK İÇİN “BİRBİRİMİZE CANDAN BAĞLIYIZ” SLOGANI İLE BAŞLATILAN KAMPANYADA VATANDAŞLARI KIZILAY’A KAN BAĞIŞI YAPARAK HAYAT KURTARMAYA DAVET ETTİ.

SAMSUN VALİLİĞİ, SAĞLIK KURULUŞLARINDAKİ

Samsun Valiliği, sağlık kuruluşlarındaki hastaların kan ihtiyaçlarını sorunsuz bir şekilde karşılamak için “Birbirimize Candan Bağlıyız” sloganı ile başlatılan kampanyada vatandaşları Kızılay’a kan bağışı yaparak hayat kurtarmaya davet etti.

Samsun Valiliğinden yapılan açıklamada, “Kan, yerine başka hiçbir şeyin konulamayacağı bir tedavi aracıdır. Uzun süre saklanamadığı için Türk Kızılay’ı, her gün belirli bir sayıda kan bağışı almak ve bu kanları testlerden geçirerek işleyip hastanelere ulaştırmak zorundadır. Kış aylarında kan bağışları düşmekte, bu durum ise stok kontrolünü zorlaştırmaktadır. Sağlık kuruluşlarındaki hastaların kan ihtiyaçlarını sorunsuz bir şekilde karşılamak için ‘Birbirimize Candan Bağlıyız’ sloganı ile başlatılan kampanyada sizleri Kızılay kan bağışı noktalarında kan bağışı yaparak hayat kurtarmaya davet ediyoruz” denildi.