PKK dehşetinden kurtulan şoför o anları anlattı

PKK dehşetinden kurtulan şoför o anları anlattı

Kars’ın Kağızman ilçesinde PKK’lı teröristlerin yol kesip araçlarını yaktıkları şoförlerden Giresunlu Ali Yıldız yaşadıklarını anlattı.
Araçları gözlerinin önünde yanarken silah namlularının enselerine dayandığını anlatan Tur Şoförü Ali Yıldız, araçtan indirilip diğer şoförlerin rehin alınarak tutulduğu yere götürülürken ölümü ensesinde hissettiğini söyledi. Yıldız, “Çıktığım tır seferinden dönerken Kars Kağızman karayolu üzerinde bekleyen araçlar gördüm. Yol kesilmiş haldeyken iki kişi silahlarını bana doğrultarak durdurdular.  Araçtan indirilerek üst araması yapıldı. Daha sonra neyim varsa el konularak enseme dayadıkları silahla beni yaklaşık 10 metre bir tepeye doğru yürüttüler.
Bu esnada yürürken kafama ha sıktılar ha sıkacaklar diye dizlerim titreyerek yürüyordum. Bir yere geldiğimizde diğer yoldaki araçlardan indirilenleri de toplu halde görünce tek başıma ölmeyeceğimi düşünerek rahatladım. Bizi her halde toplu infaz edecekler düşüncesi aklımdan geçti. Bizim başımıza diktikleri silahlı adamlardan birisi “APO’nun askerleri olduğunu belirterek konuşmamamızı söylediler. Arından ise “Suruç’taki olaylardan dolayı araçlarınızı yakacağız” dediler. Benden sonrada durdurdukları araçlardan indirdiklerini getiriyorlardı. Yaklaşık 40 dakika sonra bizi karayoluna indirerek arkamıza bakmadan yürüyün dediler. Biz yürürken arkamızda bıraktığımız araçların yakıldığını gördük. Bu arada onlarda ortalıktan kaybolmuşlardı. Yangından kurtardığımız bir araçla en yakın karakola kadar giderek kendimizi kurtardık” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM