Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Orduda 130 Bi̇n Öğrenci̇ Karne Heyecanı Yaşadı

ORDU’DA YARIYIL TATİLİ DOLAYISIYLA 130 BİN ÖĞRENCİ KARNE SEVİNCİNİ YAŞADI.

ORDU’DA YARIYIL TATİLİ DOLAYISIYLA

Ordu’da yarıyıl tatili dolayısıyla 130 bin öğrenci karne sevincini yaşadı.

Öğrenciler için son ders zili 15 günlük yarıyıl tatili için çaldı. İlk ve ortaöğretim kurumlarındaki milyonlarca öğrenci, eğitim-öğretime yarıyıl tatili arası vermek üzere karnelerine kavuştu. Ordu’da 130 bin öğrenci karne sevincini yaşarken, 12 bin öğretmen de yarıyıl tatiline çıktı.

Ordu Valiliği tarafından Yeşilyurt Ahmet Karlıbel İlk ve Ortaokulu’nda karne dağıtım programı düzenlendi. İlkokul öğrencileri karnelerini Vali Muammer Erol, Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, Altınordu Kaymakamı Erkan Karahan, Ordu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Orhan Baş, İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Fatih Vargeloğlu ve katılımcıların elinden aldı. Programda öğrencilere karne hediyesi de takdim edildi.

Karne dağıtım programı sonrası açıklamalarda bulunan Vali Muammer Erol, çocukların karne sevinçlerine ortak olduklarını belirterek, “Çocuklarımız, hele ki okula yeni başlayan çocuklarımız için önemli bir gün. Biz de onlar için önemli olan bu günde onların karne sevincini paylaşmak için buradayız. Çocuklarımızı ve ailelerini eğitime verdikleri katkı, destek ve gayretleri vesilesiyle tebrik ediyorum. İnşallah önümüzdeki 15 günde de çocukların evde aileleri ile birlikte verimli bir tatil geçireceğini umuyorum. İnşallah 15 gün sonra öğretmenlerimiz ve okullarımız öğrencilerini bekliyor olacak” diye konuştu.

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler ise, “Çocuklarımızın neşelerine ortak olduk ve eski günler aklımıza geldi. Öğrencilerimiz tebrik ediyoruz, şimdi güzel bir tatil yapacaklar. Sonrasında Türkiye’nin yeni yüzyılına Ordu ile birlikte çocuklarımızı hazırlayalım. Çocuklarımız çok güzel meslekler seçiyorlar, klasik mesleklerin dışında farklı mesleklere de yöneliyorlar. İnşallah ülkemizin kalkınmasına da katkıda bulunacaklar” şeklinde konuştu.